سیم آرماتور

توضیح سیم آرماتور

سیم آرماتور : میلگرد های فولادی باید قبل از بتن ریزی،بر اساس طرح و محاسبه به یکدیگر بسته و یک پارچه شوند تا از جا به جاشدن آن ها طی عملیات بتن ریزی تا زمانی که بتن سفت شدهن (خودگیری بتن) جلوگیری شود.

برای بستن دو میلگرد به یکدیگر،بیشتر از مفتول نرم فلزی با قطر ۱٫۵ میلیمتر استفاده می کنند که اصطلاحا” به این عمل (گره زدن) می گویند.
انواع گره های متداول برای بستن دو میلگرد به یکدیگر:

گره ساده(لغزان)

 

سیم آرماتور

سیم آرماتور

گره ساده،متداولترین گره برای اتصال میلگردهای اصلی و فرعی(مونتاژ) در شبکه های افقی مانند سقف و فونداسیون با امکان اجرای سریع است.

گره صلیبی

در مواقعی که به علت استفاده از میلگردهای قطور تعداد نقاط اتصال کم باشند برای استحکام بیشتر اتصال میلگردها به یکدیگر از این گره استفاده می شود.

۳-گره پشت گردنی

در ستون ها و تیرها،برای اتصال محکم میلگردها به خاموت ها در گوشه ها،اغلب از این نوع گره استفاده می کنند.

۴-گره اصطکاکی

در اتصال میلگردها در شبکه ها و صفحات قائم(شبکه دیوارهای بتن)،برای جلوگیری از لغزش میلگرد های افقی،از این نوع گره استفاده می شود.

مفتول سیاه آنیل شده black annealed wire با نام تجاری مفتول پخته شده،مفتولی است که از حرارت دیدن مفتول های سخت صنعتی تا دمای ۹۰۰ درجه سانتیگراد در شرایط خلاء در کوره آنیل تولید می شود.
این محصول از نظر شیمیایی ماهیت خود را از دست نداده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی مفتولی نرم و انعطاف پذیرتر نسبت به مفتول سخت صنعتی می باشد.
کاربرد مفتول سیاه آنیل شده در صنعت بسته بندی ، قالب بندی ، آرماتور بندی به عنوان متریال اولیه مفتول های گالوانیزه و … می باشد.

قطر مفتول سیاه موجود : ۰٫۵ – ۱ – ۱٫۲ – ۱٫۵ – ۲ – ۲٫۵ – ۳ – ۴ میلیمتر

سیم آرماتور (تهران)

ردیفمحصولکارخانهضخامت(میل)قیمت(ریال)
1سیم آرماتورتهران171000
2سیم آرماتورتهران1.571000
3سیم آرماتورتهران271000
4سیم آرماتورتهران2.571000