قیمت آهن به روز

قیمت آهن : از ابتدای سال جاری تا به امروز تولید آهن در کشور ۲۱ درصد افزایش یافته است. همچنین بررسی های صورت گرفته بر روی قیمت روز آهن خبر از افزایش ۲۱٫۴ درصدی محصولات می دهد. به علاوه افزایش تولید اهن آلات موجب شده تا صادرات این محصول نیز افزایش یابد.

اکثرکارشناسان بر این باورند که با توجه به عدم تمایل برخی از خریداران خارجی برای خرید آهن آلات ایران، برای رونق بخش صادرات این محصول باید قیمت آهن در بازار صادراتی متعادل تر شود و برای رونق این صنعت باید قیمت روز آهن آلات در کشور تحت کنترل باشد و موانع جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور بطور کامل حذف گردد.

طبق بررسی های صورت گرفته از شش ماه گذشته تا کنون میزان تولید آهن آلات در کشور افزایش یافته است که بدلیل تامین نیاز داخل کشور، اخیرا میزان صادرات آهن آلات با کاهش مواجه شده است.

میزان صادرات آهن طی سال جاری به ۲۳ هزار تن رسیده که این میزان در مقایسه با سال گذشته با ۲۹ درصد کاهش مواجه شده است. همچنین قیمت آهن با احتساب ارزش ارزی این میزان از صادرات به ۳۷ دلار می رسد که این مقدار در سال گذشته با احتساب ارزش ارزی معادل ۴۴ میلیون دلار بوده که ۱۶ درصد کاهش داشته است.

قیمت آهن

قیمت آهن

قیمت(ریال) کارخانه سایز مشخصات کالا ردیف
۳۹۵۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۱۲ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۱
۴۴۳۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۱۴ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۲
۵۲۲۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۱۶ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۳
۶۲۷۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۱۸ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۴
۸۱۰۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۲۰ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۵
۹۴۵۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۲۲ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۶
۱۱۰۵۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۲۴ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۷
۱۳۱۵۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۲۷ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۸
۱۶۶۰۰۰۰۰ ذوب آهن اصفهان ۳۰ ۱۲متریIPE بنگاه تهران ۹

برای مشاهده قیمت به روز اهن کلیک کنید .