آرماتور ها

آرماتور ها

آرماتور ها و توضیح در مورد آن

آرماتور ها : میلگرد هایی که جهت مسلح کردن بتن ها بکار میروند عمدتا آرماتور نامیده میشوند که به شکل مختلف فرم داده و در داخل قالب هایی که بتن در آن ریخته می شود قرار داده می شوند .

سپس بتن ساخته شده را در داخل قالب می ریزند بطوری که آرماتور ها تماما داخل بتن فرو رفته دفن شود ابتدا آرماتور ها رابه شکل قوس نیم دایره ای خم کرده به آن چنگک یا قلاب می گویند که جهت درگیری بین فولاد و بتن لازم است به دقت از این روش استفاده نمود .

وظیفه آرماتور های طولی در سازه ها مقاومت بتن را زیاد می کنند ودارای اندازه های متفاوت هستند .

آرماتور های عرضی امکان ترک خوردگی بتن را کم کرده و به صورت کلاف دور آرماتور های طولی قرار داده می شوند .

اصولا بتن های مسلح زمانی دارای مقاومت زیادی هستند که مقدار فولاد گذاری در آنها طبق استاندارد باشد چرا که قطعات بتنی فولاد دارای تحمل کشش مستقیم حاصل از برش می باشد و نیز مقاومت فشاری بتن را زیاد می نماید .

در جاهایی که تعداد میلگرد ها زیاد بوده و علت تو در تو بودن کار با اشکال همراه می باشند می توان از جوش نقطه ای برای اتصال آن ها به یکدیگر استفاده نمود .

در صورتی که آرماتور دارای ضخامت و کیفیت لازم باشند می توان روش های دیگر جوشکاری را نیز در مورد آنها بکار گرفت ، علیهذا بهتراست جوشکاری بر روی میلگرد ها در کارخانه وتحت نظارت کامل صورت گیرد .

شاید یادآوری این نکته کاملا ضروری است که فولاد ها حتما قبل از بتن ریزی درمحل مستحکم باشند و در فونداسیون سازی و در ساختمان کف هایی که بر روی زمین قرار دارند لازم است ابتدا لایه ای از بتن مگر ریخته شود تا آرماتور بندی با دقت و سهولت بیشتری بر روی آن نصب گردد.

جهت به دست آوردن قیمت روز میلگرد در بازار و قیمت انواع میلگرد ساده و میلگرد آجدار و همچنین قیمت آرماتور و قیمت سیم آرماتور با شرکت تهران آهن همراه باشید .

در سایت تهران آهن قیمت بروز میلگرد و بقیه سازه های فلزی به صورت جداولی آورده شده است که میتوانید بعد ازبه دست آورن قیمت برای سفارش با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

آرماتور-ها

آرماتور ها

آرماتور ها

سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید