وضعیت بازار آهن آلات در سال ۹۷در شرکت تهران آهن بازار آهن آلات در سال ۹۷ به گزارش تهران آهن در تحلیل بازارآهن ؛ با توجه به رشد قابل توجه قیمت دلار و تک نرخی شدن قیمت ارز، پیش بینی می شود در سال ۹۷ با رشد قیمت آهن آلات مواجه باشیم اگرچه هر ساله […]

بازار آهن آلات در سال ۹۷

وضعیت بازار آهن آلات در سال ۹۷در شرکت تهران آهن

بازار آهن آلات در سال ۹۷ به گزارش تهران آهن در تحلیل بازارآهن ؛ با توجه به رشد قابل توجه قیمت دلار و تک نرخی شدن قیمت ارز، پیش بینی می شود در سال ۹۷ با رشد قیمت آهن آلات مواجه باشیم اگرچه هر ساله در ابتدای سال و شروع کار بازارها پس از تعطیلات نوروزی به دلیل محدودیت های به وجود آمده در عرضه و تقاضا رشد چشم گیری در ابتدا نخواهیم داشت.
از سوی دیگر خریداران پس از شروع کار مجدد بازارآهن ، به صورت مرحله ای وارد بازار می شوند بنابراین ورود افراد به بازار به صورت لایه لایه خواهد بود.

با توجه به روزهای نخستین سال جدید و تعداد کم مشتریان و متقاضیان در این دوره ، تمام عرضه و تقاضا به صورت کامل پاسخ داده می شوند اما با وجود این برخی از افراد و خریداران فقط نظاره گر خواهند بود تا زمانی که قیمت به ثبات نسبی برسد.
لازم به ذکر است که ورود این افراد به بازار می تواند تأثیر بسزایی در رشد و متحول سازی قیمت آهن داشته باشد.

در هفته های اول این امکان وجود دارد که حجم خرید و فروش بالا باشد اما به دلیل اینکه خریدها به صورت ترکیبی انجام میشود، بیشتر بازار به سمت برطرف سازی نیاز ها سوق پیدا میکند.

البته از دلایل دیگری که ممکن است بازار آهن آلات در سال ۹۷ بر روی قیمت آهن آلات از جمله قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن تأثیر داشته باشد، محدودیت عرضه از سوی کارخانه های تولید است.

بسیاری از کارخانه ها به دلیل تعمیرات و بهبود استانداردهای خط تولید عرضه محصولات خود را محدود می کنند.

همین امر موجب افزایش قیمت آهن آلات ساختمانی در یک برهه زمانی می شود که می تواند بر تمام بخش ها از جمله مسکن تأثیرگذار باشد و باعث ایجاد تب و تاب در این بخش شود.
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از وضعیت بازارآهن آلات در بازار آهن آلات در سال ۹۷ امیدواریم شاهد رونق این بازار باشیم.

علت افزایش بازار آهن آلات در سال ۹۷

به علت افزایش بازار آهن آلات در سال ۹۷ ، قیمت شمش فولاد از ۵۱۰دلار به ۵۷۰دلار، فعالان بازار افزایش قیمت میلگرد و تیرآهن را پیش‌بینی می‌کنند.

به دنبال تقاضاهای کاذب برای تیرآهن در بورس کالا زمزمه‌های افزایش دوباره قیمت‌ آهن در بازار به گوش می‌رسد.

هم اکنون بازار آهن روزهای آرامی را می‌گذراند و ثبات نسبی در این بازار چند میلیارد تومانی حاکم است.

اما آمارهای ارسالی از بازارهای بین‌المللی نشانگر آن است که قیمت مواد اولیه، کک و شمش فولاد رو به افزایش است، از طرفی دیگر روند ساخت‌وساز در برخی از استان‌های کشور طی سه ماه آینده ادامه خواهد داشت، بنابراین رشد قیمت‌های جهانی فولاد و عدم کاهش تقاضا می‌تواند نشانه‌هایی از افزیش قیمت‌های جهانی فولاد در بازار باشد.

با نگاهی کلان به بازار فولاد و مهم‌تر از آن به صنعت فولاد، نگرانی‌هایی را می‌تواند به دنبال داشته باشد چرا که بخشی از تولیدات ایران وابسته به ورود بخشی از بازارهای مختلف شمش وارداتی از ناحیه CIS است که قیمت آن طی هفته‌های اخیر افزایش یافته است که پایین بودن محصول نهایی در بازار به طور قطع تولید میلگرد را از طریق نورد شمش وارداتی غیراقتصادی کرده است.

در شرایط کنونی با توجه به قیمت محصول نهایی در داخل کشور، یک تولیدکننده نمی‌تواند فرآیند تولید را از طریق تامین شمش از خارج به صورت اقتصادی ادامه دهد و این موضوع بر روی ظرفیت تولید محصول نهایی در ایران به طور حتم تاثیرگذار خواهد بود.

برای مشاهده آخرین قیمت تیر آهن در بازار لطفا روی آن کلیک نمایید.

به طور قطع چشم‌انداز بهای جهانی فولاد کاهشی نیست و تنها راه فائق آمدن بر شرایط جدیدی که با آن مواجه خواهیم شد افزایش حجم تولید فولاد در کشور است. از سویی دیگر علاوه بر افزایش قیمت‌های جهانی، با افزایش قیمت مسکن و بازگشت رونق به بورس اوراق‌بهادار به علت عرضه‌های اصل۴۴ موجب شده تا تجار و یا حتی بانک‌ها که در ماه‌های گذشته وارد بازار آهن شده بودند.

سرمایه خود را از این بازار خارج و روانه سایر بخش‌های اقتصادی کنند که این امر خود عامل مهمی در رکورد بازار و افزایش قیمت‌های داخلی می‌تواند باشد.

یکی از فعالان بازار آهن با توجه به شرایط  بازار آهن آلات در سال ۹۷ بازار معتقد است: طبق روال هر سال به علت فرارسیدن ماه مبارک رمضان رکود بر بازار آهن حاکم می‌شود و این امر طبیعی به نظر می‌رسد اما این وضعیت پایدار نخواهد بود و دوباره رونق خواهد یافت. وی افزود: عامل اصلی افزایش آهن در بازار دولت است و در صورت تدابیر ویژه می‌تواند حتی قیمت‌ها را بیش از سطح کنونی کاهش دهد.

این فعال بازار آهن با اشاره به افزایش قیمت شمش فولاد و در بازارهای جهانی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود طی ۵ماه آینده قیمت فولاد افزایش یابد. و این امر به علت درگیر بودن تجار با نوسان‌های نامشخص سال جدید خواهد بود.

به گفته وی، در صورت واردات آهن از جنوب کشور و خواب آنها در بندر، احتمال افزایش قیمت وجود نخواهد داشت.

یک فعال دیگر بازار آهن اظهار داشت: طی دو روز گذشته به دلایل یادشده قیمت نبشی ، قیمت ناودانی و قیمت ورق با افزایش روبه‌رو شده است اما به علت موجود بودن میلگرد و تیرآهن در بندر امام تاکنون رشد قیمت‌ها حادث نشده است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود طی هفته آینده شاهد رشد قیمت آهن در بازار باشیم.

این فعال بازار خاطرنشان کرد: با افزایش شمش فولاد به ۵۷۰دلار در هر تن، قیمت میلگرد و تیرآهن‌ های جهانی نیز با افزایش قیمت روبه‌رو شده که این امر به قیمت‌های داخلی تاثیرگذار خواهد بود.

به گفته وی، تولید محصولاتی از قبیل نبشی و ناودانی به علت آنکه جواب گوی داخل نیست، قیمت آن ها براساس واردات تعیین می‌شود و چون واردات این محصولات زیاد نبوده، افزایش قیمت‌ها را شاهد هستیم.

این فعال بازار آهن پیش‌بینی کرد: از مهر در ماه جاری افزایش قیمت آهن را در بازار داخل شاهد خواهیم بود.

نوشته های مرتبط

  • 19 بهمن 1399
  • 204 بازدید
نبشی دم موشی چیست + انواع نبشی از نظر تولید و ظاهری

نبشی دم موشی چیست + انواع نبشی از نظر تولید و ظاهری

برای آنکه بتوان نبشی دم موشی را در اختیار داشت، ابتدا نبشی ها توسط دستگاهی به نام گیوتین برش می خورند و سپس یک میلگرد به آنها جوش داده می شود. البته هر میلگردی را نمی توان برای این کار در نظر داشت و میلگرد مورد نظر باید بر طبق استانداردهای ساختمان انتخاب و جوش […]

  • 24 فروردین 1400
  • 22 بازدید
ارزان ترین قیمت میلگرد + نکات مهم هنگام خرید میلگرد ارزان

ارزان ترین قیمت میلگرد + نکات مهم هنگام خرید میلگرد ارزان

میلگرد یکی از مصالح مهم و مورد نیاز در ساخت ساختمان است. از همین جهت بسیاری از افراد سازنده پیش از خرید آن ابتدا به قیمت آن توجه می کنند. ارزان ترین قیمت میلگرد بر اساس مواد سازنده، کارخانه و غیره تعیین می شود. میلگرد در دو نوع آجدار و ساده در بازار موجود است. […]

  • 21 فروردین 1400
  • 51 بازدید
نحوه اجرای سقف شیروانی 

نحوه اجرای سقف شیروانی 

نحوه اجرای سقف شیروانی انواع مختلفی داشته و با زوایای متنوعی طراحی می شود. سقف شیروانی از جمله موارد مورد نیاز برای منازل شمال کشور است. اغلب خانه های موجود در نواحی شمالی کشور از این سقف استفاده می کنند. برخی از سقف های شیروانی به صورت ساده پیاده سازی شده و شیب آن ها […]

  • 28 فروردین 1400
  • 15 بازدید
هنگام خرید ورق به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هنگام خرید ورق به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که هر مهندسی، با آن روبه‌ رو خواهد شد خرید ورق فولادی است. جای نگرانی نیست، چرا که کلید حل این چالش در آگاهی بودن به یک سری نکات کلیدی، قبل از خریداری این محصول است. در این مقاله، ما سعی کردیم به شفاف‌سازی یک‌سری نکات که به انتخاب […]

  • 30 دی 1399
  • 227 بازدید
برای سقف سوله از چه ورقی باید استفاده کرد؟

برای سقف سوله از چه ورقی باید استفاده کرد؟

برای سقف سوله از چه ورقی باید استفاده کرد؟ اول از هر چیزی باید دانست که سوله چیست : سوله سازه ای فلزی می باشد که سقف آن شیب دار است. این نوع سقف سوله در بسیاری از ساختمان هایی که در طول روز در اطراف خود میبینیم، استفاده شده است؛ برای مثال تعمیرگاه ها، […]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات 0
سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید