تیر ورق

تیر ورق

تیر ورق ها

تیر ورق : با ازدیاد طول دهانه و در نتیجه افزایش مقدار لنگر خمشی ، زمانی می رسد که نیمرخ های نورد شده موجود در بازار ، جوابگوی نیرو ها و لنگر های خمشی موجود نیستند .

در این حالت چند راه در مقابل طراح وجود دارد .

  1. تقویت نیمرخ های نورد شده موجود با استفاده از ورق و یا نیمرخ های دیگر
  2. استفاده از خرپاهای ساده و یا ویراندال
  3. استفاده از تیر ورق

راه حل اول که گاهی از لحاظ ساخت ممکن است اقتصادی نیز باشد ، به علت محدودیت ظرفیت لنگر خمشی ، نمی تواند به عنوان یک راه حل کلی مورد استفاده قرار گیرد .

استفاده از سازه های خرپایی و همچنین استفاده از تیر ورق دو راه حلی هستند که می توانند مورد استفاده قرار گیرند اما مزایای زیر باعث شده اند که امروزه استفاده از تیر ورق ها رواج بیشتری پیدا کند .

  • پیشرفت فن جوشکاری و همچنین امکان استفاده از جوشکاری اتوماتیک در ساخت تیرورق ها از یک طرف ، و هزینه و مشکلات زیاد اجرای اتصالات در سازه های خرپایی از طرف دیگر ، تمایل زیادی برای استفاده از تیرورق ها به وجود آورده است .
  • ظاهر زیبا و ارتفاع کمتر تیرورق ها در مقایسه با سیستم خرپایی
  • امکان استفاده از مزایای نقطع مرکب فولاد و بتن با نصب اتصالات برشی در بال فوقانی تیرورق ها که در سازه های خرپایی امکان آن وجود ندارد .

با توجه به موارد فوق امروزه تیر ورق ها به نحو گسترده ای به عنوان تیرهای اصلی در سالن های صنعتی با دهانه بزرگ و یا به عنوان تیر های حمال پل های جاده و راه آهن مورد استفاده قرار می گیرند .

برای دانستن قیمت تیرآهن به روز شده با شرکت تهران آهن همراه باشید.

تیر-ورق-

تیر ورق

تیر ورق

سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید