فولاد اکسین خوزستان

فولاد اکسین و دانستنی هایی در مورد این شرکت که باید دانست .

شرکت فولاد اکسین خوزستان یکی از تولید کنندگان به نام و اصلی ورق در ایران است.

این شرکت با هدف تکمیل حلقه گمشده زنجیره تامین صنایع مورد نیاز به ورق های عریض فولادی و عملیات حرارتی چون صنایع پتروشیمی ، صنایع دریایی ، ماشین سازی ، نفت ، گاز ، پتروشیمی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردیده است.

شرکت فولاد اکسین خوزستان در زمینه ساخت انواع ورق‌های فولادی ، مخازن ذخیره‌سازی فراورده‌های نفتی و سایر محصولات فولادی فعالیت دارد.

شرکت فولاد اکسین در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد و از سال ۱۳۸۸ تولید انبوه خود را آغاز نمود. ظرفیت تولید این شرکت معادل یک میلیون تٌن انواع محصولات فولادی در سال است.

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی و گروه ملی صنعتی فولاد ایران ازسهام داران اصلی فولاداکسین می‌باشند.

دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی این شرکت در شهر اهواز واقع شده و در زمینه تولید ورق سیاه  فولاد اکسین فعال می باشد که با به کارگیری از به روز ترین تکنولوژی دنیا و نیروهای متخصص و مجرب تولید انبوه خود را آغاز کرده و امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ابعاد ورق عریض برای مصارف گوناگون، در مسیر رشد و تعالی قدم برداشته و توانسته است در طی یک سال به تولید انبوه به ظرفیت تولید ۱.۰۵۰.۰۰۰ تن در سال دست یابد.

محصولات شرکت فولاد اکسین خوزستان

مراحل تولید ورق فولاد اکسین اهواز

شرکت فولاد اکسین زمینی به مساحت ۷۶۵۰ مترمربع را به ناحیه اسلب یارد اختصاص داده که اولین قسمت خط تولید ورق در این کارخانه محسوب می شود.

اسلب ها به ناحیه اسلب یارد که به سه جرثقیل سقفی مگنتی با ظرفیت ۸۰ تن مجهز است منتقل می شود.

بخش بعدی کوره پیش گرم می باشد که مساحت آن به طول ۳۴.۷ در ارتفاع ۴.۵ و عرض ۱۰ متر است.

این بخش از چهار قسمت رکوپراتیو ، پیش گرمایش ، گرمایش و هم دما سازی تشکیل می شود که اسلب ها با عبور از این چهار قسمت و انجام فرآیندی به واحد قفسه نورد منتقل می شوند که در این مرحله از ضخامت محصول کاسته و به طول آن افزوده می شود.

محصولات شرکت فولاد اکسین خوزستان

  • ورق سیاه فولاد اکسین که به روش نورد گرم تولید می شود به صورت رول، فابریک و برش خورده روانه بازارمی شوند. از این ورق ها در صنعت ساخت لوله استفاده می شود.
  • از محصولات دیگر این واحد صنعتی بزرگ ورق رنگی است که این محصول هم جایگاه مناسبی درمیان مشتریان خود پیدا کرده است.
  • ورق دریایی فولاد اکسین نوعی ورق تولید شده با استاندارد خاص GL2011 می باشد. یکی از ویژگی های این ورق مقاومت بالای آن درمقابل خوردگی و زنگ زدگی است که محصول را برای استفاده در آب های شور دریا و محیط های مرطوب مناسب کرده است.
  • ورق های ۳۶CrMo4 برای ساخت مخازن CNG
  • ورق هایی با استحکام بالا برای استفاده در تولید مخازن تحت فشار نفت، پتروشیمی و گاز.

محصولات شرکت فولاد اکسین خوزستان

کاربردهای ورق سیاه اکسین

  • خودروسازی
  • ساختمان سازی
  • لوله سازی
  • ساخت مخازن تحت فشار
  • کشتی سازی

برای مشاهده قیمت ورق شرکت اکسین کلیک کنید.