قوطی و پروفیل سپری

سپری مقطعی با شکل ظاهری T می باشد که اکثرا در ساخت درب و پنجره های گوناگون بکار برده می شود و به طور کلی در ساختمان سازی و صنعت مورد استفاه قرار می گیرد. همان طور که گفته شد این مقطع که دارای شکل ظاهری T می باشد مثل سایر محصولات همچون قوطی پروفیل، نبشی و ناودانی به دو صورت فابریک و پرسی ساخته می شود ولی بعضی اوقات درصورتیکه تولیدات فابریک و پرسی در بازار یافت نشوند، روال رایجی برای ساخت بعضی از سپریها وجود دارد به این شکل که تیرآهن از قسمت وسط وب ( web ) به صورت طولی برش داده می شود و از آن سپری تولید می شود. به عنوان نمونه برای تولید سپری سایز ۱۰۰ تیرآهن ۲۰۰ را برش داده و دو سپری از آن بدست می آورند.

 

تولید سپری آهنی

یکی از روش های متداول شکل دهی فلزات از طریق نورد گرم می باشد که ابتدا شمش فولادی از نوع بلوم (شمشه یا بلوم دارای سطح مقطع بزرگ تر از ۲۳۰ سانتیمتر مربع است و سطح مقطع آن مربع با عرض بیشتر از ۱۵ سانتیمتر و کمتر از ۳۰ سانتیمتر می باشد که برای ساخت تیرآهن، نبشی، ناودانی، سپری و ریل و … استفاده می شود.) را با مقطع و طول مشخص را به درون کوره های حرارتی نورد ریخته و پس از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر و عبور از قفسه های نورد ابتدایی، مقطع آن را کاهش و طول آن را افزایش می دهند و در پایان با عبور از قفسه های نورد میانی و پایانی به شکل سپری تبدیل می شود و سپس توسط دستگاه برش در طول های مورد نیاز برش داده می شود.

 

فرآیند تولید سپری

برای تولید سپری نخست شمش فولادی از نوع بلوم که از فرآورده‌های میانی نورد فولاد می باشد که دارای سطح مقطعی بزرگ‌تر از ۲۳۰ سانتیمتر مربع می باشد و دراینجا با مقطع و طول مشخص به درون کوره های حرارتی نورد ریخته می شود و بعد از رسیدن به درجه حـرارت لازمه و طی نمودن قفسه های نورد ابتدایی یا همان مجموعه غلتک ها  مقطع آن کم شده و طول آن بیشتر می شود و سرانجام با طی نمودن قفسه های نورد میانی وانتهایی به شکل سپری در آمده و بعد از آن دستگاه های برشی آن را به طول دلخواه برش می دهند.

 

ابعاد سپری

اکثرا ضخامت سپری ها بین ۰٫۹ تا ۲٫۵ میلیمتر است که ضخامت ۲ میلیمتر بیشترین استفاده را دارد. سپری ها را با توجه به اندازه لبه این مقطع که بر حسب میلیمتر است و به طور معمول اندازه آن با اندازه دیواره آن برابر است نام گذاری می کنند. مثالاً اگر اندازه لبه این مقطع ۱۰۰ میلیمتر باشد به آن سپری شماره ۱۰ می گویند. همچنین استاندارد طول این مقطع ۶ تا ۱۲ متر می باشد البته طولهای دیگر نیز با توجه به تقاضا ساخته می شود. از نظر ظاهر سپری ها به دو شکل لبه گرد و لبه تیز ساخته می شوند.

استاندارد اشتال معیین کرده که برای مقطع های لبه گرد  اندازه لبه ۳۰ تا ۱۴۰ میلیمتر و برای مقطع لبه تیز ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر باشد، که در ایران تمام اندازه های فوق ساخته می شوند. سپری شماره ۲ تا ۱۴ و به روش نورد گرم ساخته می شوند ؛ یکی از روشهای رایج شکل دهی فلزات نورد گرم است.تولید سپری ها منطبق بر استاندارد های  DIN EN 10055 / DIN59051 / DIN1022  می باشد.

 

کاربردهای سپری

  • برای ساخت درب و پنجره های گوناگون
  • برای متصل کردن پل ها به ستون ها
  • ساخت سازه های فلزی
  • ساخت ستون
  • ساخت خرپا که سازه‌ای مستحکم از واحدهای مثلثی شکل می باشد
  • استفاده در اسکلت گلخانه ها
  • ساخت سقف و نما های شیشه ای
  • استفاده در نورگیری زیرزمین ها برای آجرهای شیشه ای در فضای بالا
  • به عنوان مهار کننده در ساختمان ها
  • استفاده در صنایع سدسازی

 

لطفا به این مطلب رای دهید
[جمع رای ها: 0 امتیاز: 0]