تحلیل فولاد ضد زنگ در مسیر رشد تقاضا

تحلیل فولاد ضد زنگ : مجله متال بولتن از رشد تولید جهانی فولاد زنگ نزن در سال ۲۰۱۸ خبر داد و نوشت:

تقاضای این نوع تولیدات تا سال ۲۰۲۳ میلادی رو به افزایش است.

به گزارش مجله متال بولتن تولید فولاد ضد زنگ در سال گذشته میلادی ۵۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تن بود در حالی که  پیش بینی می شود تولید این فلز در سال  ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۴ درصدی به ۵۲میلیون و ۱۰۰ هزار تن افزایش یاید.

طی سال گذشته چین با توانایی تولید ۲۷میلیون تن فولاد ضد زنگ به عنوان برترین تولید کننده این محصول حرکت و تولید خود را  به ثبت رسانید.

جالب اینجاست که مصرف این محصول در چین بیش از ۲۰میلیون تن محصولات طولانی و تخت  زنگ نزن فولادی گزارش شده است.

در سال  . ۲۰۱۷ میلادی منطقه هایی از اروپا  با تولید ۷ میلیون و ۴۰۰هزار تن فولاد زنگ نزن  دومین منطقه برتر تولیدکننده ثبت شد است .

سپس هند به عنوان سومین تولیدکننده این محصول در سال گذشته میلادی توانست ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن تولید کند.

در مدت ذکر شده ، اندونزی نیز به فهرست کشور های تولیدکننده فولاد زنگ نزن پیوست و توانست ۶۵۰ هزار تن فولاد زنگ نزن تولید کند.

پیش بینی می شود چشم انداز تقاضای فولاد زنگ نزن مثبت  است و انتظار می رود که تقاضای واقعی برای محصولات زنگ نزن فولادی با رشدی یکنواخت در سال ۲۰۲۳ به ۵۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت در حالی که در سال ۲۰۱۷ میزان تقاضای واقعی ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ثبت رسید. .

انتظار می رود که روندهای مهم جهانی هم چون شهرنشینی، تغییرات آب و هوا و پویایی فزاینده ، همراه با افزایش تقاضای جهانی برای دریافت انرژی، غذا  و آب از رشد تقاضای فولاد زنگ نزن در آینده حمایت کند.

شما عزیزان می توانید برای آگاهی از آخرین قیمت به صفحه کانال تلگرام قیمت آهن در بازار آهن تهران مطلع شوید برای ورود به صفحه لطفا روی آن کلیک نمایید.