قیمت آهن به روز

قیمت آهن : از ابتدای سال جاری تا به امروز تولید آهن در کشور ۲۱ درصد افزایش یافته است. همچنین بررسی های صورت گرفته بر روی قیمت روز آهن خبر از افزایش ۲۱٫۴ درصدی محصولات می دهد. به علاوه افزایش تولید اهن آلات موجب شده تا صادرات این محصول نیز افزایش یابد.

اکثرکارشناسان بر این باورند که با توجه به عدم تمایل برخی از خریداران خارجی برای خرید آهن آلات ایران، برای رونق بخش صادرات این محصول باید قیمت آهن در بازار صادراتی متعادل تر شود و برای رونق این صنعت باید قیمت روز آهن آلات در کشور تحت کنترل باشد و موانع جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور بطور کامل حذف گردد.

طبق بررسی های صورت گرفته از شش ماه گذشته تا کنون میزان تولید آهن آلات در کشور افزایش یافته است که بدلیل تامین نیاز داخل کشور، اخیرا میزان صادرات آهن آلات با کاهش مواجه شده است.

میزان صادرات آهن طی سال جاری به ۲۳ هزار تن رسیده که این میزان در مقایسه با سال گذشته با ۲۹ درصد کاهش مواجه شده است. همچنین قیمت آهن با احتساب ارزش ارزی این میزان از صادرات به ۳۷ دلار می رسد که این مقدار در سال گذشته با احتساب ارزش ارزی معادل ۴۴ میلیون دلار بوده که ۱۶ درصد کاهش داشته است.

قیمت آهن

قیمت(ریال)کارخانهسایزمشخصات کالاردیف
۳۹۵۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۱۲۱۲متریIPE بنگاه تهران۱
۴۴۳۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۱۴۱۲متریIPE بنگاه تهران۲
۵۲۲۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۱۶۱۲متریIPE بنگاه تهران۳
۶۲۷۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۱۸۱۲متریIPE بنگاه تهران۴
۸۱۰۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۲۰۱۲متریIPE بنگاه تهران۵
۹۴۵۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۲۲۱۲متریIPE بنگاه تهران۶
۱۱۰۵۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۲۴۱۲متریIPE بنگاه تهران۷
۱۳۱۵۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۲۷۱۲متریIPE بنگاه تهران۸
۱۶۶۰۰۰۰۰ذوب آهن اصفهان۳۰۱۲متریIPE بنگاه تهران۹

برای مشاهده قیمت روز تیرآهن لطفا روی آن کلیک کنید .