قوطی پروفیل های اکسترود شده : آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ

قوطی پروفیل های اکسترود شده داغ در فولاد ضد زنگ یک راه حل ارائه می دهند که در آن سطح مقاومت بالا در برابر خوردگی ضروری است. اکستروژن داغ برای انواع مختلف مواد، مانند آلومینیوم، فولاد ضد زنگ یا فولاد کربن نیز به خوبی کار می کند.

اساسا دو دلیل اصلی برای تغییر شکل آلومینیوم در فولاد یا حتی فولاد ضد زنگ وجود دارد : مقاومت و مقاومت خوردگی مواد. در هر دو مورد، مشخصات آلومینیومی ممکن است ویژگی های بحرانی مورد نیاز را نداشته باشد.

قابلیت اطمینان و قدرت در مقابل قابلیت های طراحی

دامنه پیچیدگی قوطی پروفیل ها یک مزیت خاص از آلومینیوم و آلیاژهای آن به عنوان یک محصول اکسترود شده است ، مقطع جامد و توخالی می تواند پیچیده با دیوارهای نازک باشد که در قطرهای کم تولید می شوند. پروفیل های آلومینیومی طیف گسترده ای از امکانات طراحی برای عملکرد را ارائه می دهند. بسیاری از ویژگی های ممکن وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید شیار برای پیچ و مهره پیچ و مهر و موم لاستیک اضافه کنید. افزودن جزئیات “درخت” برای سوراخ کردن مواد مانند چوب و تشکیلات لولا نیز قابل اجرا است.

همه این پیچیدگی ها با فولاد و فولاد ضد زنگ امکان پذیر نیست، رفتار مواد در فرآیند اکستروژن کاملا متفاوت است و  انعطاف پذیری ورق آلومینیوم نسبت به فولاد و فولاد ضد زنگ بسیار بالاتر است. با موادی با ویژگی بسیار کم رسانایی، محدودیت های جسمی وجود دارد تا آنجا که پیچیدگی شکل و ضخامت دیوار مربوط است.

فولاد و فولاد ضد زنگ برای طرح های متوسط ​​و بزرگ در مقیاس وسیعی از گزینه های طراحی عالی هستند اما از سوی دیگر، آلومینیوم، مزایای طرح های نمایشی پیچیده را ارائه می دهد.

حتما مطالعه کنید : قیمت پروفیل

پروفیل های اکسترود شده داغ

عملیات اکستروژن فولاد و فولاد ضد زنگ در دمای بسیار بالا انجام می شود. یک کوره گرم کردن فولاد”بلتس” یا مقدار دما تا حدود ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد. سپس یک فشار هیدرولیک،فولاد داغ یا فولاد ضد زنگ را از طریق یک دیافراگم شکل متوقف می کند و تشکیل طول پروفیل اکسترود شده می دهد. اکستروژن داغ یک فرآیند مستقیم است که شکل مورد نظر را در یک واحد از طریق قالب تولید می کند. اکستروژن برای کمترین مقدار اجرا نمی کند، همانند روند نورد گرم. علاوه بر این، تکنولوژی اکسترودر داغ امکان تولید بخش های توخالی را فراهم می کند که از طریق نورد گرم امکان پذیر نیست. می توان قوطی پروفیل های اکسترود شده گرم را از انواع مختلف و درجه های فولادی از فولاد کربن بر روی فولاد ضد زنگ تا آلیاژهای نیکل و تیتانیوم استفاده کرد.

به طور سنتی تکنولوژی اکسترودر داغ شکل های خاصی را در محدوده وسیعی از اندازه ها ایجاد می کند. علاوه بر این، اجازه می دهد تا تولید هر دو فولاد ضد زنگ پرتوها و کانال با فلنج مخروطی انجام شود. این کار به این خاطر انجام می شود که این شکل ها نمی توانند با استفاده از فن آوری های دیگر مانند جوشکاری لیزر تولید شوند یا به دلیل کم بودن تعداد آنها برای توجیه کمپین های نورد گرم.

اکستروژن آلومینیوم

برای قوطی پروفیل های آلومینیومی اکسترود شده، یک گرانول فرم جامد یا توخالی با گرم شدن در حدود ۶۰۰ درجه سانتیگراد نرم می شود. همانند فولاد، پروفیل ها به طور کامل شکل می گیرد. می توان آن را در آلیاژ با درصد کمی از فلزات دیگر مانند مس، منیزیم یا منگنز استفاده کرد. پس از مدت طول اکسترود شده، آلیاژها نیاز به سپری کردن زمان بیشتری با روش های حرارتی کنترل شده دارند که بر ساختار متالورژی برای رسیدن به قدرت مطلوب تأثیر می گذارد.

مقایسه عملکرد فولاد یا فولاد ضد زنگ و آلومینیوم

طراحی و تولید پروفیل های آلومینیومی به بهترین وجه مناسب فردی آسان است. اکسترودرهای فولاد ضد زنگ و فولاد نیاز به ماشین کاری و یا کارکرد مجدد بیشتری برای برنامه های کاربردی پیچیده برای تطبیق کامل دارند.راندمان تولید و الزامات سازه برای فولاد یا فولاد ضد زنگ و اکستروژن آلومینیوم مشابه است.پروفیل های داغ اکسترود شده با فولاد ضد زنگ راه حل را برای همه کاربردها ارائه می دهند که در آن سطح مقاومت بالا در برابر خوردگی ضروری است.

منافع و جایگزین ها برای پروفیل های داغ اکسترود شده داغ

هر دو گزینه که فولاد ضد زنگ و فولاد ارائه می دهد، همراه با از دست دادن در پیچیدگی شکل و آزادی طراحی صورت می گیرد. انتقال یک شکل آلومینیومی اکسترود شده به شکل فولادی به ندرت امکان پذیر است.

پروفیل های فولادی و فولادی ضد زنگ تا جایی که ضخامت و دقت مواد مورد توجه است، به امتیازات احتیاج دارند.جایی که امکان پذیر است، افزودن یک گام دیگر در تولید به عنوان طراحی سرد، می تواند دقت و تحمل اشکال خاص را بهبود بخشد. با این حال، این به معنای هزینه اضافی است.علاوه بر این فن آوری های سنتی، راه حل های جدید تولیدی مانند چاپ سه بعدی لیزری از فولاد و فولاد ضد زنگ، جایگزین هایی برای اکستروژن ها با محدودیت های مختلف است.