دسترسی آسان به فهرست مطالب

استاندارد لوله های فلزی

لوله های فلزی SPEC 5L

مشخصات استاندارد ابعادی، نوع ماده و شرایط انتقال سیال به لوله استیل جوشی و بدون درز که بویژه برای خطوط لوله استفاده می شود.

ASTM A 106 / ASME SA 106

مشخصات استاندارد و فنی لوله کربن استیل بدون درز، مناسب برای سرویس های دما بالا.

ASTM A 333 / ASME SA 333

مشخصات استاندارد و فنی لوله استیل بدون درز، مناسب برای سرویس های دما پایین.

ASTM A 335 / ASME SA 335

لوله های فلزی : استاندارد فنی لوله استیل-آلیاژ آهنی بدون درز، برای سرویس های دما بالا.

ASTM A 520

مشخصات استاندارد برای ملزومات جانبی لوله برای لوله های کربن استیل جوشی مقاوم االکتریکی که این استاندارد تست های مختصری را در نظر می گیرد، به علاوه ملزومات ویژه برای سرویس های دما بالا، صرف نظر از ملزوماتی که تعدادی از ازمایش ها و تست-فشار را مورد توجه قرار می دهند. این مشخصه همچنین شامل یک جدول می باشد که حداقل تنش کششی در دماهای مشخص شده را بیان می کند.

ASTM A 530 / ASME SA 530

مشخصات استاندارد که بطور کلی حداقل ملزومات پایه برای کربن و آلیاژ لوله استیل را بیان می کند (a.o. for A 106/ SA 106). این استاندارد روش های کاربردی آزمایش، تست و فشار را نیز شامل می شود.

ASME B 36.10

مشخصات استاندارد که ابعاد لوله کربن استیل و تیوب را بیان می کند. این استاندارد یک بررسی روی قطرهای بیرونی لوله، اسکجوئل لوله، ضخامت دیواره و وزن ها انجام می دهد. رنج سایز از قطر” ۸/۱ به بالا و شامل “۲۴ می باشد.

BS 3059 قسمت یک

لوله های فلزی : مشخصات استاندارد برای شرایط انتقال فنی لوله های درزدار کربن استیل از جنس ERW 320 با تنش کششی پایین و بدون خواص برای دماهای بالا.

به خاطر تنش کششی پایین(حداکثر۴۴۰ N/mm2) و بخصوص در یک طول زیاد (به عنوان نتیجه سرد شدن آهسته) این لوله ها بویژه برای برای متصل شدن روی ماشین های اتصال اتوماتیک مناسب می باشند.

DIN 1626

مشخصات استاندارد برای شرایط فنی تیوب های بدون درز کربن استیل برای کاربرد های خاص DIN 1626 ملزومات کیفیت مواردی که در اجرا تیوب با آن مواجه می شود را بیان می کند.

DIN 2394 قسمت یک

مشخصات استاندارد که ابعاد تیوب های جوشی دقیق کربن استیل را بیان می کند. این استاندارد قطرهای خارجی لوله، ضخامت دیواره وزن ها و تحمل لوله را بیان می کند.

DIN 2394 deel 2

مشخصات استاندارد برای شرایط انتقال فنی تیوب های دقیق جوشی کربن استیل، این تیوب ها بویژه وقتی ابعاد و سطح مورد نظر خیلی نسبت به شرایط متفاوت باشدمورد استفاده قرار می گیرد.

DIN 2440

مشخصات استاندارد برای تیوب های جوشی وبدون درز معروف به تیوب های دنده ای (که به عنوان تیوب های گاز نیز شناخته می شوند) این تیوب ها برای فشار حداکثر bar25 برای مایعات و bar 10 برای هوا وگاز های بی خطر کاربرد دارند.

 DIN 2441

مشخصات استاندارد برای تیوب های جوشی و بدون درز معروف به تیوب های دنده ای (که به عنوان تیوب های بخار نیز شناخته می شوند)

DIN 2448

لوله های فلزی :مشخصات استاندارد که ابعاد تیوب های استیل بدون درز را بیان می کند. این استاندارد یک بررسی انجام شده روی قطر های بیرونی لوله، ضخامت دیواره ها و وزن آنها را در اختیار می دهد.

DIN 2458

مشخصات استاندارد که ابعاد تیوب های استیل جوشی را بیان میکند. این استاندارد یک بررسی انجام شده روی قطر های بیرونی لوله، ضخامت دیواره و وزن آنها را در اختیار قرار می دهد.

DIN 2470-1

مشخصات استاندارد برای خطوط لوله گاز از تیوب های کربن استیل با حداکثر فشار عملیاتی bar 16.

DIN 17121

مشخصات استاندارد برای تیوب های استیل بدون درز را بیان می کند، بویژه برای مواردی که سازه های استیل مورد استفاده قرار گیرند.

DIN 17175

مشخصات استاندارد و شرایط فنی برای تیوب های استیل بدون درز مقاوم حرارتی. این تیوب ها بویژه وقتی که سیستم شامل دما های بالا رونده باشد مورد استفاده قرار می گیرند.

DIN 30670

مشخصات استاندارد برای پوشش های پلی اتیلن تیوب و لوله، فیتینگ ها و اجزاء دیگر لوله. در این استاندارد ملزومات برای پوشش و تست پوشش مشخص شده اند.

EN 10025

استاندارد اروپایی با مقادیری از نوار کربن استیل رل شده حرارتی و یا ساختاری از جنس استیل.

EN 10210-1

لوله های فلزی :استاندارد اروپایی برای شرایط فنی برای قسمت های مخروطی که در حرارت یا شرایط آنیلی که از ساختاری از جنس استیل شکل گرفته اند.

EN 10210-2

استاندارد اروپایی برای ابعاد، تحمل قابل پذیرش ومقادیر استاتیک قسمت های مخروطی کربن استیل که در حرارت شکل گرفته اند، با مقطع مربعی، مستطیلی و یا مقطع دایره ای برای موارد مورد استفاده در سازه های استیل.

ISO 65 Light series II

مشخصات استاندارد برای تیوب هایی که ” تیوب های دنده ای و همچنین تیوب های کلاس A” نامیده شده اند. این استاندارد شرایط انتقال فنی، ابعاد، ضخامت دیواره، وزن و تحمل را مشخص می کند.

ISO 2938 مشخصه استاندارد که ابعاد اسمی لوله و نصب لوله را بیان می کند.

لوله های فلزی

 

AWWA-C200استاندارد لوله های انتقال آب با قطر ۶ اینچ و بالاتر.
ASTM A252استاندارد لوله های فولادی با درز و بدون درز جوش برای مصارف پایل.
IPS-M-PI-190 (2)استاندارد های شرکت ملی نفت و گاز برای لوله های انتقال نفت و گاز.
EN10208استاندارد لوله های فولادی برای انتقال مایعات احتراق پذیر.
ISO3183استاندارد لوله فولادی جهت استفاده در خطوط لوله صننایع نفت و گاز.
ANSI/AWWAC210استاندارد سیستم پوشش اپکسی مایع برای داخل یا خارج خطوط لوله آب.
API5L PSL2مشخصه های مواد اولیه – استاندارد های نفت و گاز.
DIN30670الزامات و آزمایشات – پوشش پلی اتیلن برای لوله و اتصالات فولادی.
IPS-G-TP-335الزامات و آزمایشات – پوشش پلی اتیلن برای لوله و اتصالات فولادی- شرکت ملی گاز ایران.
IGS-TP-010پوشش سه لایه و سیستم های مربوطه – شرکت ملی گاز ایران.
CSA Z245.1استاندارد لوله با جوش اسپیرال جهت استفاده در سیستم خطوط لوله نفت وگاز

برای مطالعه انواع لوله کلیک کنید .