دسترسی آسان به فهرست مطالب

میلگردهای فولادی آجدار

میلگردهای فولادی آجدار آهن یا آرماتور ، فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به این منظور در سازه‌های بتن آرمه به کار می‌رود به شکل میلگرد یا سیم می‌باشد و فولاد ، میلگرد نامیده می‌شود.

البته در موارد خاصی از فولاد ساختمانی نظیر نیمرخ‌های شکل ، ناودانی یا قوطی نیز برای مسلح کردن بتن استفاده می‌شود.

میلگردهای فولادی

میلگردهای فولادی باید تمیز و عاری از پوسته های رنگ ، روغن ، گرد و خاک و هر نوع آلودگی دیگر باشند، زیرا این آلودگی ها سبب کاهش چسبندگی بین بتن و آرماتور می شود .

استفاده از میلگرد های زنگ زده و پوسته پوسته شده کاملاً تمیز شوند .

در این صورت چنانچه ( sand blast) مجاز نیست ، مگر این که با برس زدن یا ماسه پاشی سطح مقطع آرماتور ضعیف شده باشد، سطح مقطع واقعی ضعیف شده ، باید در محاسبات مورد استفاده قرار گیرد.

بارگیری، حمل و باراندازی میلگردهای فولادی

بارگیری ، حمل و باراندازی انواع میلگردهای فولادی باید با دقت انجام شود ، به نحوی که مصالح تحت تنش های بیش از حدود مجاز قرار نگرفته و ویژگی های مطلوب آنها تغییر نکند . قطعاتی که به هر علت آسیب دیده و دستخوش تغییر شکل شده اند ، باید قبلاً به نحوی رضایت بخش و با نظر و تأیید دستگاه نظارت، اصلاح و مرمت گردد .

هنگامی که تعمیر قسمت های معیوب بدون کم شدن مقاومت آنها میسر نباشد، باید آن قسمت ها تعویض گردند مصالح فلزی باید در مکان های تمیز، عاری از رطوبت و مواد مضر، دور از گرد و خاک و سایر مصالح مرطوب انبار شوند تا از آلودگی سطح و خوردگی و زنگ زدگی آن ها جلوگیری به عمل آید .

میلگردهای هم قطر یا سایر نیم رخ های هم اندازه با مقاومت های گوناگون را باید در محل های مختلف، نگهداری و با رنگ کردن نوک نیمرخ ها آن ها را از یکدیگر متمایز نمود.

برای مشاهده آخرین قیمت روز میلگرد لطفا روی آن کلیک نمایید.