میلگرد آجدار ابهر و توضیحات مربوط به آن

میلگرد آجدار ابهر که در کارخانه میلگرد سیادن ابهر تولید می شود .

کارخانه فولاد ابهر در سال ۱۳۸۵ در ۷ کیلومتری جاده تاکستان به مدیریت بهروز کارگر قناتی با استاندارد ملی ۳۱۳۲ تاسیس گشت و تولیدات خود را با هدف تولید انواع مقاطع فولادی با ظرفیت سالیانه ۲۸۸ هزار تن آغاز کرد.

مدیرعامل فعلی آن آقای کشپور است و در حال حاضر این واحد تولیدی بر توسعه ظرفیت تولیدی خود در عرضه انواع میلگرد ابهر از سایز ۸ تا ۳۲ تمرکز کرده است.

کارخانه فولاد ابهر مجهز به یک خط نورد تولید انواع میلگرد مطابق با استاندارد ملی و جهانی و با کیفیت A2 و A3 است.

همه میلگردهای تولیدی این کارخانه از نوع آجدار است که به صورت شاخه‌ای به بازار عرضه می‌شود.

جناغی بودن آج‌های میگرد ابهر باعث شده است که این نوع از میلگرد برای انواع مصارف ساختمان سازی مناسب باشد.

قیمت میلگرد سیادن ابهر تحت نظر این کارخانه تعیین می‌گردد و با قیمت روز میلگرد در بازار  همگام است.

این کارخانه محصولات خود را در بازار بورس کالا به فروش می‌رساند.

وزن میلگرد ابهر با استانداردهای جهانی مطابقت دارد و برای ساخت و سازهای صنعتی و ساختمانی و مقاوم‌سازی بتن و استفاده می‌شود.

از مهم ترین فعالیت های کارخانه فولاد سیادن تولید میلگرد و بیلت فولادی می‌باشد.

کارخانه فولاد ابهر با شعار اشتغال زایی برای ساکنین این شهر، توانسته است ۲۵۰ نیرو را به طور مستقیم مشغول به کار کند و بیش از ۵۰۰ نفر نیز به طور غیر مستقیم برای این کارخانه تولیدی فعالیت می‌کنند.

میلگرد آجدار چیست ؟

میلگرد آجدار یا آرماتور ، میله‌ای است از جنس فولاد که برای جبران مقاومت کششی پایین به بتن کمک می‌کند.

برای اینکه چسبندگی بین فولاد تقویتی و بتن بهبود یابد، میلگرد را به صورت آجدار می‌سازند. عدم وجود مشخصات معین برای طرح آج روی میلگرد، مانع از استاندارد بودن آن نشده است و فضای برآمدگی ها و ارتفاع آج‌ها باید بر اساس استانداردهای مربوط طراحی شود.

برای ایجاد قابلیت چسبندگی بتن و فولاد ، آج‌های روی بدنه میلگرد را با سطح اصطکاک کافی ایجاد می‌سازند اما همچنان احتمال خارج شدن از جای خود بر اثر اعمال نیروی زیاد و معمولا در مواقعی که ساختمان را تخریب می‌کنند، وجود دارد.

به منظور ثابت کردن میلگرد در بتن و جلوگیری از حرکت آن ، میلگرد را در عمق زیاد در ساختار بتن جاساز می‌کنند و یا با خم کردن انتهای میلگرد که باعث می‌شود شبیه به قلاب عمل کرده و در بتن قفل شود مانع جابجایی آن می شوند.

میلگرد آجدار ابهر تاکستان

استانداردهای میلگرد

فولاد تولیدی به سه گروه تقسیم می‌شوند (طبق استاندارد روسی) که عبارتند از:

  1. فولاد A-1 : این نوع میلگرد صاف می‌باشد و دارای مقاومت تسلیم ۲۳۰۰ سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن ۳۸۰۰ بر سانتی متر مربع است.
  2. فولاد A-2 : این نوع میلگرد آجدار می‌باشد و دارای مقاومت تسلیم ۳۰۰۰ سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن ۵۰۰۰ بر سانتی متر مربع می باشد.
  3. فولاد A-3 : این نوع میلگرد آجدار می‌باشد و دارای مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ سانتی متر مربع و مقاومت کششی ۶۰۰۰ بر سانتی متر مربع می باشد.

سایزهای میلگرد آجدار ابهر

میلگردهای ابهر از سایز ۸ تا ۳۲ در بازار موجود می‌باشد.

میلگرد آجدار چیست ؟

 

هر آنچه  که در رابطه با قیمت میلگرد اهواز  باید بدانید روی آن کلیک کنید.