ورق های رنگی

ورق رنگی در حقیقت ورق های فلزی گالوانیزه هستند که توسط تکنیک های خاصی در صنعت رنگ آمیزی شده اند ، کلاف های گالوانیزه که در بخش تولید ورق گالوانیزه تولید شده است وارد قسمت آماده سازی ورق می شود. در این بخش، سطح ورقه ها پولیش می شوند این کار باعث حذف چربی ها و یا ناخالصی ها از سطح فلز می شود و بعد از این مرحله، سطح ورقه ها که به خوبی چربی زدایی شده است، به وسیله غلتک های مخصوص، برس کاری می شود.

استفاده از برس، سطح را صاف و یکنواخت می کند و فرآیند رنگ آمیزی روی ورق گاوانیزه با کیفیت بالا انجام خواهد شد. سپس سطح ورق با آب شستشو داده شده و با هوادهی خشک می گردد. در پایان، به منظور بهبود مقاومت خوردگی ورق و افزایش چسبندگی رنگ به سطح ورقه ها، مواد شیمیایی روی سطح پاشیده شده و در دمای مناسب خشک می شود. سپس ورق آماده شده وارد مرحله رنگ آمیزی می گردد. برای رنگ آمیزی، ابتدا یک نوع رنگ پایه پرایمر روی سطح بالایی و پایینی ورق اعمال شده و وارد کوره پخت می شود.

پس از سرد شده ورق ها، رنگ نهایی از جنس های مختلفی مانند پلی استر، اپوکسی، پلی وینیل کلراید و یا پلی اورتان، توسط غلتک روی سطح اعمال می شود و دوباره وارد مرحله پخت رنگ می گردد. محصول نهایی که تولید شده است دارای مقاومت خوردگی بالا و شکل پذیری عالی است.

ورق های رنگی

مشخصات ورق های رنگی

ورق های رنگی در شکل های مختلف مانند نوع کرکره ای یا شادولاین، طرح سفال، هلالی یا سینوسی – هشتی و شیروانی فرم داده می شوند؛ همچنین این ورق ها در تنوع رنگی گسترده از جمله رنگ های قرمز، آبی، سفید، قهوه ای، قهوه ای سوخته، سبز، نقره ای، بنفش، صورتی، زرد، جگری و کرمی و دیگر رنگها در بازار موجود می باشد.

در کل باید گفت بسیاری از صنایع تولیدی توسط این ورق ها پشتیبانی می شوند.ضخامت پوشش رنگ در بخش رویی ورق های رنگی، ۲۰ تا ۲۵ میکرون و در بخش پشتی حدود ۷ تا ۱۵ میکرون است. ضخامت ورق تولیدیاز۰/۲۰ تا۰/۷۰ میلی متر است. تنوع رنگ در این ورق ها تا ۱۵ رنگ در بازار وجود دارد.

عمده کاربردهای ورق های رنگی

  • صنایع ساختمانی : سقف و بدنه انبارها ، کارگاه ها ، مجتمع های اداری ، درمانگاه ها ، سقف کاذب ، نمای داخلی و خارجی ساختمان ها.
  • لوازم خانگی : بدنه خارجی یخچال ، آبگرمکن ، اجاق گاز ، ماشین لباسشویی و … .
  • صنایع فلزی : کابینت ، تجهیزات اداری ، پارتیشن ، بدنه کامپیوتر و … .
  • صنعت حمل و نقل : ساخت کانتینر ، سرد خانه ها ، کاروان های ثابت و متحرک و … .

مزایا ورق های رنگی

  • صرفه جویی اقتصادی
  • دوام و زیبایی
  • سازگار با محیط زیست

برای مشاهده قیمت ورق لطفا روی آن کلیک کنید