پوشش سوله برای سقف انبار ها پوشش سوله برای سقف انبار ها ، اماکن عمومی و آشیانه ها استفاده می شود که با محاسبات و طراحی مهندس مسئول سوله شروع می شود که به وسیله آهن ورق ساخته می شود و در تقاطع آن ها از پیچ و مهره های فولادی استفاده می گردد . […]

پوشش سوله برای سقف

پوشش سوله برای سقف انبار ها

پوشش سوله برای سقف انبار ها ، اماکن عمومی و آشیانه ها استفاده می شود که با محاسبات و طراحی مهندس مسئول سوله شروع می شود که به وسیله آهن ورق ساخته می شود و در تقاطع آن ها از پیچ و مهره های فولادی استفاده می گردد .

سپس روی خرپا با آهن های ساخته شده به شکل z به فاصله حداکثر ۸۰ سانتی متر با پیچ و مهره نصب می گردد  .

پس از کنترل ابتدا یک لایه تور سیمی نازک روی آن ها بسته و از یک لایه کاغذ سفید شومیز یا زر ورق نقره ای رنگ روی تور را مسدود می نمایند .

در این هنگام یک لایه پشم شیشه ای که به منظور عایق استعمال می شود روی کاغذ پهن کرده و در خاتمه از ورق های ایرانیت یا ورق های فلزی زیگزاگ یا کرکره شده یا سوفال های مخصوص سقف استفاده نموده و همه لایه ها را به وسیله پیچ و مهره به پروفیل زد ها متصل می سازند .

لازم به تذکر است که وزن بار برف هر بنا قبل از عمل مورد محاسبه قرار می گیرد تا مقاومت سقف با سنگینی برف با قدرت سقف تطبیق داده شود .

علاوه بر سقف به صورت سوله سقف های دیگری نظیر سقف بتن و سقف های کاذب نیز هستند .

سقف بتن

سقف بتن

امروزه بیشتر بنا ها از بتون مسلح ساخته می شود که پس از طراحی فونداسیون را با ستون پیاده و سپس شناژ و پوتر های بتونی را روی ستون ها قالب بندی می نمایند تا کل سقف  را کفراژ بندی نموده و کفرازژ بندی و آرماتور حمال ها و دال را طبق محاسبات به یکدیگر متصل سازند پس از کنترل و تائید مهندس محاسب و معماران مسئول روی قالب ها را از بتون سالم همانگونه که در بخش بتون گفته شده بتون ریزی می نمایند .

شایسته است متذکر شود ضخامت هر پوتر بتونی و دال بتونی بستگی به دهانه طولی و عرضی و فشار وارده به ساختمان دارد .

حتما مطالعه کنید : مشاهده قیمت قوطی پروفیل صنعتی

سقف های کاذب

سقف کاذب یعنی سقف دوم که در مقابل فشار ضعیف ساخته می شود و معمولا زیر طاق به وجود می آیصد زیرا کانال کشی ها ، لوله های برق و غیره از زیر سقف عبور می نمایند .

به این منظور میله های فلزی از سقف به پایین ارتباط داده می شود بعد از اتمام و کنترل کلیه کانال ها ، لوله ها و غیره با آهن های سپری یا نبشی یک سقف کاذب زیر کانال ها بوجود می آورند که آن ها نیز به نوبه خود به شاخه های پایین آمده متصل می گردد .

رابیتس

 

پس از کنترل آهن کشی ها تور فلزی مخصوص به نام رابیتس را با سیم های نرم آرماتور بندی به آهن کشی های سقف کاذب پیوسته می سازند در خاتمه روی آن را از یک قشر خاک و گچ به ضخامت حداقل یک سانتی متر می پوشانند در این صورت زیر سقف کاذب شمشه گیری می شود و سقف را برای سفیدکاری و گچ بری آماده می سازند و چنانچه فرمی مد نظر باد با مصالح گوناگون مثل گچبری ، خط کشی در گچ و ابزار زنی های مختلف به وجود خواهند آورد .

سقف اگوستیک

برای ایجاد سقف اگوستیک طاق دوم مطابق گفته های سقف رابیتس ابتدا میله های فلزی از سقف به پایین ارتباط می یایبد و سپس چوب هایی که باید از چوب روسی شخته شده تهیه گردد و اندازه تقریبی قطر آن ۵ در ۲ سانتی متر بریده شده باشد به زیر کانال ها با قطعات فلزی ارتباز می دهند .

سقف اگوستیک

چون اندازه تقریبی اگوستیک ها ۴۰ * ۴۰۹ سانتی متر می باشد لذا فاصله چوب ها از وسط تا آکس به اندازه آگوستیک ها تقسیم می گردد برای انجام این کار از چوب ها ریسمان کشی شده استفاده می شود .

پدر عمل خیلی دقت لازم است پس از کنترل آگوستیک ها که معمولا جنس آن ها از مقوا ، پلاستیک ، یونولیت و پلاستوفوم و غیره است و در اشکال گوناگون سوراخدار و یا نقشه های برجسته تهیه شده را با میخ های سنجاقی بی کله زیر چوب ها نیصب می نمایند .

نوشته های مرتبط

روش های ایمن سازی ساختمان

روش های ایمن سازی ساختمان امروزه جمیعت رو به گسترش است و همین عامل سبب شده که ساختمان های زیادی در گوشه و اطراف شهرها ساخته شوند. اما به نظر شما همین که یک مجتمع آپارتمانی ساخته شود کافی است و یا مسائل جانبی دیگری نیز وجود دارند که باید به آنها توجه زیادی مبذول […]

  • 26 اسفند 1399
  • 238 بازدید
پیش بینی بازار آهن آلات سال جدید

پیش بینی بازار آهن آلات سال جدید

رفتار اقتصادی ایران از عوامل مختلفی نشات می گیرد. تحریم، تورم، میزان نقدینگی، کرونا و غیره همگی بر رفتار حقیقی و روانی این کشور تاثیر می گذارد. قیمت سکه و طلا در سال جاری شیب افزایشی داشته و بازار ارز نیز همین روند را طی می‌کند. در سوی دیگر بازار، کالاهایی از لحاظ فشار ارز […]

  • 30 دی 1399
  • 227 بازدید
برای سقف سوله از چه ورقی باید استفاده کرد؟

برای سقف سوله از چه ورقی باید استفاده کرد؟

برای سقف سوله از چه ورقی باید استفاده کرد؟ اول از هر چیزی باید دانست که سوله چیست : سوله سازه ای فلزی می باشد که سقف آن شیب دار است. این نوع سقف سوله در بسیاری از ساختمان هایی که در طول روز در اطراف خود میبینیم، استفاده شده است؛ برای مثال تعمیرگاه ها، […]

  • 23 فروردین 1400
  • 25 بازدید
میلگرد spk + مشخصات فنی و ویژگی های فولاد spk در تهران آهن

میلگرد spk + مشخصات فنی و ویژگی های فولاد spk در تهران آهن

میلگرد spk یا همان فولاد spk از جمله فولادهای پرکاربرد و پرآلیاژ است. این فولاد آلیاژی سردکار بوده و به اشکال مختلف مانند ورق و میلگرد در صنایع مختلف استفاده می شود. همچنین این محصول به فولادهای آلیاژی با کربن بالا نیز معروف هستند. این دسته از فولادها استحکام بالایی داشته و مقاومت بالایی در […]

  • 28 فروردین 1400
  • 15 بازدید
هنگام خرید ورق به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هنگام خرید ورق به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که هر مهندسی، با آن روبه‌ رو خواهد شد خرید ورق فولادی است. جای نگرانی نیست، چرا که کلید حل این چالش در آگاهی بودن به یک سری نکات کلیدی، قبل از خریداری این محصول است. در این مقاله، ما سعی کردیم به شفاف‌سازی یک‌سری نکات که به انتخاب […]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات 0
سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید