پیش بینی قیمت آهن و میلگرد در سال ۹۹

پیش بینی قیمت آهن و میلگرد در سال ۹۹ و روند بازارها در سال ۹۹ چگونه خواهد بود؟
۱- ابتدا به یک سخن کلیشه ای رجوع می کنیم که سال آینده سال سختی خواهد بود چرا کلیشه ای ؟
چون لااقل یک دهه است که فعالیت در بازار آهن آلات با ریسک بالایی مواجه است.
افق های پیش رو به دلیل مشخص نبودن برنامه های اقتصادی، تاثیر پذیری اقتصاد از سیاست و صدور دستورالعمل های متنوع وناهمگون برای عبور موقتی از پیچ های اقتصادی، تغییرات مدیریتی و دیگر عوامل، برای سرمایه گذاری یا برنامه ریزی برای کسب و کارهای کوچک ( معمولا بیشترین تاثیر را در رشد اقتصادی یک کشور دارند) روشن و واضح نیست.
پس می توان گمانه زنی کرد که دیگر بار، باز هم خود را برای بقاء و ماندن در اقتصاد آماده نگه دارید.

هرآنچه که در رابطه با قیمت میلگرد باید بدانید روی آن کلیک کنید.

 

پیش بینی تیرآهن

۲- در نظر سنجی هایی که اخیرا در برخی رسانه های اقتصادی از صاحب نظران این رشته انجام شده فارغ از نگاه های جناحی و گرایش های فکری ، آنچه که مشهود است این است که سال ۹۹ و به عبارتی سال ۲۰۲۰ سالی کاملا سیاسی است .
ورود نمایندگان جدید به مجلس که تقریبا اندیشه ها و تفکراتشان با دولت فعلی هم جهت نیست ،
انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا که محتملا بر اقتصاد ایران و حتی جهان تاثیرگذار است، تنش های سیاسی منطقه ای در محور مقاومت و نیز تحرکات سیاسی و حتی گاها نظامی توسط قدرت های بزرگ ، متوسط ، منطقه ای و نهایتا ادامه فشار حداکثری و حتی امید به یک اتفاق سیاسی خوب در ایران ،سال ۹۹ را به سالی حساس تر از قبل بدل کرده و از آن جا که گردش سرمایه معمولا در یک فضای آرام و با ثبات انجام می گیرد می توان گمانه زنی کرد که باید تمهیدات بیشتری برای کسب و کار خود اندیشید.
۳– فضای کسب و کار و ارتزاق معاش به سیاق و روش گذشته به شدت تحت فشار است.
اگر بودجه غیر نفتی سال ۹۹ به تصویب کامل برسد عملا درآمد دولت از چند معبر باید تامین گردد یکی از این معابر ، مالیات است.

اتصال شبکه ای سازمان های ذیربط و ذینفع در اقتصاد به یکدیگر و دسترسی سازمان مالیاتی به این پهنه اطلاعاتی،یقینا کسب و کارهای غیر شفاف و به عبارتی فاقد فاکتور رسمی را به زحمت بیشتری خواهد انداخت
از سوی دیگر کسب و کارهای تک بعدی چه در تولید ، چه در توزیع به دلایل عدیده ای که در سطور بالاتر بیان شد 
با کاهش فعالیت مواجه و حتی ممکن است منجر به تعطیلی گردند. برای در امان ماندن از آسیب های در پیش می باید.
اولا به توانمند کردن کسب و کار خود اقدام کنید افزایش توانایی برای هر کسب و کاری به جهت بزرگ و متوسط و کوچک بودن متفاوت است
و نمی توان برای همه یک نسخه مشخص پیچید ولی می توان گفت راهکار مشخص، ضابطه مند کردن فروش ها با فاکتور رسمی است.
همچنین توصیه های قدیمی را مد نظر قرار دهید یعنی برجسته کردن مزیت کسب و کار خود ، رصد مستمر اخبار و چند وجهی کردن کسب و کار خود.

پیش بینی روند قیمت فولاد و آهن قبل و بعد انتخابات آمریکا در پاییز ۹۹ 

۱- با شروع فصل پاییز در سال ۹۹، بازار آهن و فولاد در یک ثبات نسبی به سر میبرند. اما نگرانی های خریدارن از نوسانات بیش از حد ارز و بازارهای موازی با آن موجب تردید خرید متقاضایان واقعی بوده است و به دنبال آن این بازار شاهد تقاضای شدید برای اکثر مقاطع میلگرد و تیرآهن بوده است. همچنین در همین ماه زمزمه های برخی از دستورالعمل های جدید نظارتی از سوی وزارت صمت به کاهش قیمت مقاطع دامن زد. از جمله تغییراتی که مسئولین تصمیم بر اجرای آن را دارند، میتوان به کاهش سهم صادرات تولید کنندگان فولاد و احتمال تغییر نحوه قیمت گذاری مقاطع فولادی در بورس کالا اشاره کرد. از نظر بسیاری از فعلان اقتصادی، اجرا و برخورد دستوری برای تعیین قیمت گذاری ها نتیجه مثبت برای خریدارن را به همراه نخواهد داشت  و چه بسا موجب افزایش قیمت محصولات شود.

۲- با تمام این صحبت ها هنگامی که به هفته های قبل انتخابات ریاست جمهوری نزدیک میشویم ثبات و بک رکود خاص قیمتی را در تمام بازارهای جهانی مقاطع را شاهد هستیم. چرا که خریداران با توجه به ترس و نگرانی که از نتیجه انتخابات دارند، ترجیح میدهند معاملات خود را در هفته های بعد انجام دهند و به جای ان به انتظار نتایج انتخابات بشینند. همچنین رکود و کاهش قیمت مقاطع را میتوان بر اثر  شروع فصل سرما و تحت تاثیر قرار گرفتن بازار فولاد در جهان به دلیل وجود کرونا دانست. هرچند به رغم شواهد بازار جهانی چین از این بحران عبور کرده و به یک ثبات نسبی رسده است.
۳- در بازار داخلی قیمت اکثر مقاطع روند نزولی داشته و از جمله دلایل ان میتوان به کاهش قیمت ارز، کاهش تقاصا به دلیل رکود بازار مسکن و کاهش تقاضا با توجه به شروع فصل سرما دانست. همچنین کاهش قدرت خرید متقاضایان واقعی از جمله دلایل اصلی این روند باید دانست. پیش بینی قیمت آهن آلات و فولاد بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این طوری برداشت می شود که در صورت پیروزی ترامپ شاهد افزایش هیجانی قیمت محصولات خواهیم بود و در صورت پیروزی جو بایدن نیز میتوانیم کاهش هیجانی قیمت ها را در کوتاه مدت انتظار داشته باشیم.

هرآنچه که در رابطه با قیمت تیرآهن باید بدانید روی آن کلیک کنید.

مجموعه تهران آهن

مشاوره و سفارش