در صنعت ساختمان می توان از آهن به صورت محصولاتی مانند آرماتورها ، تیرها ، ورق ها ، لوله ها و زاویه ها و موارد دیگر استفاده کرد.همه موارد فوق فقط با فلز آهن قابل انجام است. این مواد از مهمترین ابزارها و تجهیزات صنعت ساختمان هستند که باید برای ساخت یک ساختمان استفاده شود […]

کاربرد آهن آلات ساختمانی

در صنعت ساختمان می توان از آهن به صورت محصولاتی مانند آرماتورها ، تیرها ، ورق ها ، لوله ها و زاویه ها و موارد دیگر استفاده کرد.همه موارد فوق فقط با فلز آهن قابل انجام است.
این مواد از مهمترین ابزارها و تجهیزات صنعت ساختمان هستند که باید برای ساخت یک ساختمان استفاده شود ، در غیر این صورت نمی توان انتظار یک مکان و ساختمان خوب و بادوام در ساخت این ساختمان ها را داشت.
قیمت میلگرد اصفهان مناسب آرماتورها و سایر محصولات فولادی مانند تیرآهن ، ورق ، لوله و زاویه و بسیاری موارد دیگر ، همراه با مزایای استثنایی که ارائه می دهند ، آنها را به عملی ترین مصالح در صنعت ساختمان تبدیل کرده است.
اما با استفاده از این محصولات که همگی از فرآیند آهن هستند ، می توان ساختمانهایی استاندارد با بهترین مقاومت و دوام ایجاد کرد. کمبودهایی دارند نشان دادن
تنها عیب فلز آهنی انعطاف پذیر بودن آن در برابر اکسیژن و آب است ، اما باید راه حلی برای جلوگیری از زنگ زدگی فلز آهن و تمام محصولات آن که در صنعت ساختمان استفاده می شود ، یافت.

آهن آلات در ساختمان سازی چه کاربردی دارد؟

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با آهن آلات ساختمانی و کاربردهای آن آشنا کنیم. آهن آلات ساختمانی در شکل ها و جنس های مختلفی وجود دارند و هر کدام به صورت خاص و در مکان های مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آهن آلات در ساختمان سازی از گذشته تاکنون جزء مراحل اولیه و مهم ساختمان سازی می باشد و برای مقاوم سازی ساختمان از انواع آهن آلات استفاده می شود.

به طور کلی ، فلزات مورد استفاده در ساخت و ساز به دو دسته فلزات آهنی و غیر آهنی تقسیم می شوند. آلومینیوم ، فولاد و آهن از جمله پرمصرف ترین فلزات در صنعت و ساختمان هستند. آلیاژهای ساخته شده از فلزات مختلف معمولاً بسیار با دوام هستند و پوشش هایی که برای محافظت از آنها استفاده می شود ، علاوه بر بهبود ظاهر این محصولات ، مقاومت آنها را در برابر عوامل مختلف نیز افزایش می دهد.

انواع آهن آلات ساختمانی

آهن آلات ساختمانی بر اساس تاریخچه شکل گیری و حالت خود دارای نام های مخصوصی هستند.

پروفیل های آهنی ساختمان ها به دو دسته پروفیل ساختمانی باز و پروفیل ساختمانی بسته تقسیم بندی می شوند.

 پروفیل هایی که سطح مقطع تشکیل دهنده آن ها اشکال هندسی باز باشد، پروفیل های باز می گویند مانند نبشی، تیرآهن، ناودانی و … و به پروفیل هایی که سطح مقطع تشکیل دهنده آن ها را اشکال هندسی بسته مانند دایره و مربع تشکیل داده باشند، پروفیل های بسته می گویند. در ادامه به مهمترین آهن آلاتی که در کارهای ساخت و ساز کاربرد دارد به ترتیب زیر است.

 

قیمت میلگرد

 

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار یکی از انواع آهن آلات ساختمانی است که از همان ابتدای ساخت و ساز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله اصلی ترین کاربردهای این میلگردها می توان به ساخت فوندانسیون اشاره کرد. قیمت میلگرد ذوبی یکی از برترین میلگردهای ساختمانی است که در کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می شود. البته میلگرد های دیگری نیز در بازار موجود هستند که کیفیت های خوبی دارند.

تیرآهن

تیرآهن از اصلی ترین اجزای ساختمان ها به شمار می رود. تیرآهن ها درجه بندی کیفی مختلفی داشته و از جمله اسکلت اصلی ساختمان می باشند. از جمله بهترین تیرآهن ها می توان به تیرآهن ذوبی اشاره کرد که از تولیدات ذوب آهن اصفهان است. البته قیمت تیرآهن های دیگری نظیر تیرآهن فایکو و تیرآهن ناب نیز در بازار وجود دارند که از سطح کیفی بالایی برخوردار می باشند.

ناودانی

ناودانی یکی از پروفیل های باز ساختمانی است که به تیرآهن ها برای تکمیل اسکلت ساختمان کمک کرده و برای ساخت قاب های ساختمانی نیز به کار برده می شود. امروزه ناودانی های زیادی وارد بازار شده که هر کدام دارای سطح کیفی مختلفی هستند و برای افزایش استحکام ساختمان توصیه می شود که این محصول را از شرکت های معتبر خریداری کنید.

نبشی

نبشی آهنی از دیگر پروفیل های باز ساختمانی است که کاربردهای ثانویه در صنعت ساختمان سازی دارد. از جمله دیگر کاربردهای نبشی در صنعت ساختمان سازی می توان به استفاده در تقویت اسکلت، قاب سازی، وال پست و یا نبشی کشی اشاره کرد.

قوطی آهن

قوطی آهن از دیگر آهت آلات مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی به شمار می روند. ابعاد و ضخامت قوطی ها با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به طرح و شکل آن در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ستونی ساختمان

در واقع ستونی ساختمان همان قوطی آهن در ابعاد و ضخامت های بالاتر می باشد. از این محصول اغلب برای ساخت اسکلت فلزی ساختمان استفاده می شود.

لوله داربست

لوله داربست یکی از لوازم جانبی ساختمان سازی است که در ارتفاعات به عنوان محافظ و ساپورت به کار برده می شود.

قیمت آهن آلات ساختمانی

خرید اینترنتی آهن آلات ساختمانی این امکان را به شما می دهد تا با انواع شرکت های آهن آلات آشنا شده و به راحتی و تنها با یک تماس از قیمت آهن آلات ساختمانی مطلع شوید شما می توانید آهن آلات مورد نیاز خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از طریق تماس با مجموعه تهران آهن خریداری کنید.

نوشته های مرتبط

  • 3 مهر 1396
  • 570 بازدید
قوطی پروفیل

قوطی پروفیل

امتداد دادن ستون ساختمان های اسکلت فلزی معمولاً در چندین طبقه طراحی و احداث می شوند. ولی طول نیم رخ های نورد شده ایی که در ساخت ستون مورد استفاده قرار می گیرند محدود بوده، بنابراین برای ساخت ستون های بلند ناچار به اتصال پروفیل های ستون به یکدیگر می باشیم. همچنین در یک ساختمان […]

  • 6 آبان 1396
  • 564 بازدید
نیم رخ های مناسب جهت تیر

نیم رخ های مناسب جهت تیر

نیم رخ های مناسب جهت تیر تیرها از نظر باربری جزء اعضای خمشی محسوب می شوند.مقطع نیم رخ های مناسب جهت تیر در شکل ها نشان داده شده است و به طور کلی شکل و ابعاد مقطع هر تیر به مقدار بار و طول دهانه ی آن بستگی دارد همچنین ملاحظات اقتصادی وشرایط اجرایی پروژه […]

  • 26 فروردین 1399
  • 212 بازدید
ورق گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه رنگی چیست ؟ به ورق های آهن و فولاد که با یک لایه از روی پوشانده شده باشند و به عبارتی با غوطه ور شدن در حوضچه های روی عمل گالوانیزاسیون روی آن ها انجام گرفته باشد ورق گالوانیزه می گویند. این پوشش روی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی و بالا […]

  • 24 اسفند 1396
  • 996 بازدید
اتصال تیر به تیر | اتصال دو تیر اصلی به یکدیگر

اتصال تیر به تیر | اتصال دو تیر اصلی به یکدیگر

اتصال تیر به تیر به یکدیگر به دو شکل کلی اجرا می گردد که عبارت است از : الف) اتصالی که جهت انتقال بار از یک تیر به تیر دیگر انجام می گردد که در این حالت معمولاً امتدادهای دو تیر بر هم عمودند و اصطلاحاً به آن اتصال تیر به تیر یا تیر به […]

  • 30 شهریور 1397
  • 521 بازدید
محدودیت آرماتورگذاری پی

محدودیت آرماتورگذاری پی

محدودیت آرماتورگذاری پی ها و شمع ها آرماتور های لازم برای مقاطع محدودیت آرماتورگذاری پی ها و شمع ها بر اساس نیروهای وارد بر آن مقاطع در حالت حد نهایی با رعایت محدودیت های زیر محاسبه می شوند . در پی های نواری مقدار نسبت در ناحیه کششی در ناحیه کششی نباید کمتر از ۰٫۲۵ […]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات 0
سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید