آهن آلات در ساختمان سازی چه کاربردی دارد؟

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با آهن آلات ساختمانی و کاربردهای آن آشنا کنیم. آهن آلات ساختمانی در شکل ها و جنس های مختلفی وجود دارند و هر کدام به صورت خاص و در مکان های مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آهن آلات در ساختمان سازی از گذشته تاکنون جزء مراحل اولیه و مهم ساختمان سازی می باشد و برای مقاوم سازی ساختمان از انواع آهن آلات استفاده می شود.

انواع آهن آلات ساختمانی

آهن آلات ساختمانی بر اساس تاریخچه شکل گیری و حالت خود دارای نام های مخصوصی هستند. پروفیل های آهنی ساختمان ها به دو دسته پروفیل ساختمانی باز و پروفیل ساختمانی بسته تقسیم بندی می شوند.

 پروفیل هایی که سطح مقطع تشکیل دهنده آن ها اشکال هندسی باز باشد، پروفیل های باز می گویند مانند نبشی، تیرآهن، ناودانی و … و به پروفیل هایی که سطح مقطع تشکیل دهنده آن ها را اشکال هندسی بسته مانند دایره و مربع تشکیل داده باشند، پروفیل های بسته می گویند. در ادامه به مهمترین آهن آلاتی که در کارهای ساخت و ساز کاربرد دارد به ترتیب زیر است.

 

قیمت میلگرد

 

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار یکی از انواع آهن آلات ساختمانی است که از همان ابتدای ساخت و ساز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله اصلی ترین کاربردهای این میلگردها می توان به ساخت فوندانسیون اشاره کرد. قیمت میلگرد ذوبی یکی از برترین میلگردهای ساختمانی است که در کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می شود. البته میلگرد های دیگری نیز در بازار موجود هستند که کیفیت های خوبی دارند.

تیرآهن

تیرآهن از اصلی ترین اجزای ساختمان ها به شمار می رود. تیرآهن ها درجه بندی کیفی مختلفی داشته و از جمله اسکلت اصلی ساختمان می باشند. از جمله بهترین تیرآهن ها می توان به تیرآهن ذوبی اشاره کرد که از تولیدات ذوب آهن اصفهان است. البته قیمت تیرآهن های دیگری نظیر تیرآهن فایکو و تیرآهن ناب نیز در بازار وجود دارند که از سطح کیفی بالایی برخوردار می باشند.

ناودانی

ناودانی یکی از پروفیل های باز ساختمانی است که به تیرآهن ها برای تکمیل اسکلت ساختمان کمک کرده و برای ساخت قاب های ساختمانی نیز به کار برده می شود. امروزه ناودانی های زیادی وارد بازار شده که هر کدام دارای سطح کیفی مختلفی هستند و برای افزایش استحکام ساختمان توصیه می شود که این محصول را از شرکت های معتبر خریداری کنید.

نبشی

نبشی آهنی از دیگر پروفیل های باز ساختمانی است که کاربردهای ثانویه در صنعت ساختمان سازی دارد. از جمله دیگر کاربردهای نبشی در صنعت ساختمان سازی می توان به استفاده در تقویت اسکلت، قاب سازی، وال پست و یا نبشی کشی اشاره کرد.

قوطی آهن

قوطی آهن از دیگر آهت آلات مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی به شمار می روند. ابعاد و ضخامت قوطی ها با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به طرح و شکل آن در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ستونی ساختمان

در واقع ستونی ساختمان همان قوطی آهن در ابعاد و ضخامت های بالاتر می باشد. از این محصول اغلب برای ساخت اسکلت فلزی ساختمان استفاده می شود.

لوله داربست

لوله داربست یکی از لوازم جانبی ساختمان سازی است که در ارتفاعات به عنوان محافظ و ساپورت به کار برده می شود.

قیمت آهن آلات ساختمانی

خرید اینترنتی آهن آلات ساختمانی این امکان را به شما می دهد تا با انواع شرکت های آهن آلات آشنا شده و به راحتی و تنها با یک تماس از قیمت آهن آلات ساختمانی مطلع شوید شما می توانید آهن آلات مورد نیاز خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از طریق تماس با مجموعه تهران آهن خریداری کنید.