خدمات ماشین کاری

ماشین کاری یکی از فرآیندهای مهمی است که به شما اجازه می دهد قطعات فلزی تان را با دقت بالا تولید کنید، اگر قطعه ای دارید که می خواهید سطح هموار و با کیفیت داشته باشد و به دنبال دقت بالا هستید، بدون شک ماشین کاری برایتان یک گزینه ایده آل و بی نظیر خواهد بود.

قبل از اینکه به سراغ بررسی بیشتر این خدمات برویم و مزایای آن ها را مرور کنیم باید ببینیم ماشین کاری چیست و چه کاری برایمان انجام می دهد.

 ماشین کاری چیست؟

ماشینکاری به ساخت قطعات فلزی با کیفیت گفته می شود که در آن از دستگاه های براده برداری CNC استفاده می گردد، در این فرایند به کمک دستگاه های پیشرفته ذرات از روی ماده مدنظر برداشته می شود و شکل هندسی خاصی به آن بخشیده می شود که در این فرآیند براده های درشت و ضخیمی از فلزات به صورت نواری یا تکه تکه برداشته می شود.

 چرا به خدمات ماشین کاری نیاز داریم؟

اولین و مهم ترین سوالی که در این شرایط به ذهن خطور می کند دلیل استفاده از ماشین کاری است، شاید برایتان جالب باشد که بدانید در بیشتر فرآیندهای مهندسی قطعات به شیوه های مختلفی تولید می شوند.

در این فرآیندها سطح قطعات تولید شده هموار نیستند و ممکن است مشکلاتی داشته باشند، در چنین شرایطی است که قطعات به ماشین کاری نیاز خواهند داشت. بیشتر قطعاتی که در دنیای مهندسی مورد استفاده قرار می گیرند باید قابل تعویض باشند.

برای اینکه قطعه تولیدی قابل تعویض باشد به یک سری از فاکتورها نیاز خواهد داشت، به عنوان مثال قطعه ای که تولید می کنیم باید سطح همواری داشته باشد، ابعاد درستی به خود بگیرد و سطح آن به درستی صیقل بخورد. همه این عوامل به شما کمک می کنند قطعه بی نظیری داشته باشید و بتوانید از آن در فرآیندهای مهندسی تان استفاده کنید.

فرآیندهای ماشین کاری که باید با آن ها آشنا باشید

خوب حالا که با تعریف ماشین کاری و مزایای آن آشنا شدیم باید به سراغ فرآیندهایی برویم که در این حوزه مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه سعی می کنیم برخی از این فرآیندها را به طور خلاصه مرور کنیم.

تراشکاری

در فرآیند تراشکاری که بخشی از خدمات ماشین کاری است از ابزارهای دقیق برای برداشتن براده استفاده می شود. در این شرایط ابزار مدنظر بر روی قطعه ای که در حال چرخش است قرار می گیرد تا براده های تراش خورده را بردارد و شکل استوانه ای به قطعه شما ببخشد.

فرزکاری

اگر به دنبال تولید سطحی صاف وتخت هستید باید به فکر فرزکاری باشید. در این فرآیند ابزار براده ای که تولید می شود را از روی قطعه بر می دارد و یک سطح صاف و یکدست برایتان ایجاد می کند.

رأی بدهید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • درباره ما واتساپ تماس با ما تلگرام اینستاگرام
    0
    سوالتان را از ما بپرسید
    با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید