رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه در حال حاضر هر تن فولاد ایران در بازارهای صادراتی ۳۶۰ دلار اما هر تن فولاد ترکیه ۳۹۰ دلار به فروش می‌رسد، گفت: از دولت می خواهیم یک برنامه روشن برای صنعت فولاد به کار گیرد تا قیمت ها در این بخش متعادل شود

وضعیت صنعت فولاد مشخص نیست و همین موضوع تأثیرات منفی خود را بر بازار فروش آهن و فولاد گذاشته است، اظهار داشت: علاوه بر این رکود ساخت و ساز هم باعث شده تا کمتر خرید و فروشی در بازار آهن اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر تن فولاد ایران در بازارهای صادراتی ۳۶۰ دلار اما هر تن فولاد ترکیه ۳۹۰ دلار به فروش می‌رسد، افزود: این ارزان فروشی آسیب های جدی را به صنعت فولاد کشور وارد می‌کند. علاوه بر این متأسفانه در بازار داخلی هم هیچ برنامه روشن و خاصی برای توسعه و رفع مشکلات صنعت فولاد اعلام نشده که همین امر تولیدکنندگان و فروشندگان آهن و فولاد را با مشکلات جدی روبه رو ساخته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تصریح کرد: هم‌اکنون قیمت آهن ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش یافته است که این موضوع ربطی به بازار نداشته و به معنای گران شدن آهن نیست بلکه نوسانات قیمتی در بخش فولاد عامل این امر شده است.

از دولت می خواهیم یک برنامه روشن برای صنعت فولاد به کار گیرد تا قیمت تیرآهن ها در این بخش متعادل شود.