قیمت فولاد و قیمت آهن به ثبات رسید

قیمت فولاد و قیمت آهن به گفته معاون وریز صنعت به ثبات رسید .

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت گفت : نقش نظارتی و کنترلی این وزارتخانه یک مساله جدی است و نمی توان مسئولیت خود را رها کنیم و بازار فولاد و آهن با اقدام های لازم کنترل شد.

جعفر سرقینی روز چهارشنبه در نشست تشویق به سرمایه گذاری و رفع موانع آن در بخش معدن و صنایع معدنی در محل سازمان نظام مهندسی معدن ایران اضافه کرد: واردکنندگان می توانند با مدارک و مستندات خود خواستار اخذ مجوز برای ترخیص کالا از گمرک شوند، اما وزارت صنعت با بررسی های کارشناسی مانع از طرح قیمت های غیر واقعی می شود.

وی خاطرنشان ساخت: فعالان معدنی برای رونق اقتصاد کشور تلاش می کنند ، اما برخی نیز ممکن است با نادیده گرفتن حقوق مردم ، نسبت به صادرات اقلام معدنی اقدام و ارز حاصل از آن را به کشور منتقل نکنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت تصریح کرد: امروز در کشورهای صنعتی با اقتصاد آزاد نیز افراد باید در برابر درآمدهای خود اسناد و مدارک شفاف ارایه دهند و نمی توانند قوانین را نادیده و براساس سلایق خود عمل کنند.

مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ ایران نیز در این نشست افزود: براساس آمار وزارت صنعت ظرفیت تولید فولاد کشور به ۳۵ میلیون تن رسیده و تا افق چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ۵۵ میلیون تن هدف گذاری شده ، اما این مهم نیازمند فراهم سازی ۱۶۰ تا ۱۷۰ میلیون تن سنگ آهن است.

<< برای مشاهده قیمت پروفیل کلیک کنید >>

وی خواستار توسعه فعالیت های اکتشافی در بخش معدن و صنایع معدنی شد و گفت: واقعیت اینکه سرمایه گذاری در بخش اکتشاف به عنوان هزینه محسوب نمی شود و سرمایه می ماند.

اکبریان اضافه کرد : توسعه و رونق بهره برداری از معادن در قالب کمی نباید مورد ارزیابی قرار گیرد، امروز فاکتور مهم بهره برداری از معادن کیفیت آن است و این مهم در کیفیت تولید، موثر است و بازارهای بین المللی به این موضوع توجه جدی دارند.

منبع : تی نیوز