قیمت ورق آهن در بازار ایران در چند روز اخیر در بخش انواع ورق آهن، قیمت انواع ورق سیاه فولاد مبارکه، فولاد سبا، فولاد کاویان و اکسین با افزایش قیمت همراه بوده است. این افزایش قیمت در بازار میتواند به دلیل عدم عرضه ورق به بازار و همچنین بالا رفتن قیمت ارز باشد. به طور […]

افزایش قیمت ورق آهن باز هم قربانی میگیرد!!

قیمت ورق آهن در بازار ایران

در چند روز اخیر در بخش انواع ورق آهن، قیمت انواع ورق سیاه فولاد مبارکه، فولاد سبا، فولاد کاویان و اکسین با افزایش قیمت همراه بوده است. این افزایش قیمت در بازار میتواند به دلیل عدم عرضه ورق به بازار و همچنین بالا رفتن قیمت ارز باشد. به طور کلی افزایش قیمت ورق در داخل کشور به شرح زیر بوده است:

 • ورق سیاه فولاد مبارکه : ۴۰۰ تومان افزایش
 • ورق سیاه فولاد سبا : ۴۰۰ تومان افزایش
 • ورق سیاه فولاد کاویان : ۳۰۰ تومان افزایش
 • ورق سیاه فولاد اکسین : ۲۰۰ تومان افزایش
 • ورق رنگی فولاد مبارکه : ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش

قیمت ورق گرم

قیمت ورق گرم ۲ میلیمتری در روز دوشنبه در اصفهان ۱۶۱۰۰۰ ریال و در اهواز ۱۵۵۰۰۰ ریال قیمت داشت. اما روز چهارشنبه با افزایش نسبی، در اصفهان به ۱۷۰۰۰۰ ریال و در اهواز به ۱۶۴۰۰۰ ریال رسید.
برای ورق های گرم محصول مبارکه، ضخامت ۳ تا ۱۵ میلیمتر هم در روز دوشنبه ۱۳۸۹۳۸ ریال بود و در روز چهارشنبه به ۱۴۳۶۲۵ ریال رسید.

همچنین ورق با ضخامت ۱۰ تا ۴۰ میلیمتر، ورق های کاویان با ضخامت های ۱۵ ، ۲۰ ، ۲۵ میلیمتر نیز افزایش قیمت داشته اند. بخشی از افزایش قیمت ورق گرم ناشی از تغییر قیمت تختال در بورس بود. در هفته گذشته تختال در قیمت ۸۴۲۴۶ ریال فروخته شد. در حالیکه هفته قبل تر از آن در قیمت پایه ۸۲۱۹۱ ریال فروخته شد طبعا این افزایش قیمت باعث افزایش قیمت ورق شده است.

قیمت ورق سرد

قیمت ورق سرد در ضخامت ۴۰/۰ تا ۵/۲ میلیمتر روز دوشنبه بطور میانگین ۲۱۶۸۱۸ ریال بود که تا روز چهارشنبه با افایش قیمت به ۲۲۳۰۹۱ ریال رسید. فولاد مبارکه در هفته قبل ۲۳۰ هزار تن ورق سرد را در قیمت پایانی ۱۴۰۰۳۳ ریال فروخت، در حالی که هفته قبل تر از آن معامله ورق گرم که در قیمتی بالاتر از این انجام شده بود ابطال گردید. محدودیت عرضه ورق از طرف مبارکه باعث شده که این کالا همچنان با افزایش قیمت همراه باشد.

قیمت ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه نیز از روند افزایشی قیمت بی نصیب نمانده و میانگین روز دوشنبه که ۲۰۵۶۵۶ ریال بود در روز چهارشنبه به ۲۰۹۵۱۳ ریال رسید. مسلما این شرایط به دلیل تحریم ها و ساختار اقتصادی به وجود آمده است و پیش بینی میشود بازار فولاد نیز تحت تاثیر این شرایط قرار خواهد گرفت.

قیمت جهانی ورق آهن

قیمت ورق ترکیه: ورق گرم وارداتی در ترکیه از ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار به ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار هر تن سی اف آر رسید.

قیمت ورق چین: همچنین در این هفته متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین ۱۳ دلار رشد داشته و قیمت نهایی آن ۵۲۰ دلار هر تن فوب ثبت شد.

قیمت ورق جنوب شرق آسیا: ورق گرم وارداتی در جنوب شرق آسیا نیز تا ۹ دلار رشد داشته و قیمت ۵۱۷ دلار هر تن سی اف آر گزارش شده است.

قیمت ورق اروپا: در بازار داخلی اروپا ورق گرم با رشد ۱ یورویی قیمت آن به ۴۵۱ یورو هر تن درب کارخانه رسید.

قیمت ورق آمریکا: در امریکا نیز ورق گرم از ۴۹۵ دلار هر شورت تن به ۵۴۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه افزایش یافته است.

قیمت بیلت و اسلب

بهای بیلت و اسلب طبق آخرین گزارشات با افزایش همراه بود و به نظر میرسد بازار آماده افزایش قیمت برای معاملات جدید می شود. در چین آخرین معاملات بیلت ویتنام ۴۳۰ تا ۴۵۰دلار بود و پیشنهادات جدید ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار تحویل نوامبر شنیده می شود.

اندونزی بیلت را ۴۴۰ دلار تحویل چین فروخته و هم اکنون ۴۶۰ دلار پیشنهاد می دهد. اسلب CIS با ۵ دلار افزایش به ۴۳۵ دلار رسیده است. همچنین انتظار قیمت ۴۶۰ دلاری اسلب برزیل در بازار وجود دارد و عرضه محدود و افزایش تقاضا برای محصولات نهایی ورق و میلگرد در بازار حاکم است.

مزایده فولاد خوزستان برای اسلب صادراتی ۴۳۲$ و برای بیلت در محدوده ۴۲۰$ به بالا بسته خواهد شد که رشد قابل ملاحظه ای نسبت به هفته گذشته دارد. این افزایش، با توجه به رشد ۱۵ روز گذشته هزینه #حمل_دریایی به شرق آسیا اندکی چالش برانگیز است و خریداران فولاد ایران قطعا بروی تداوم رشد قیمت جهانی فولاد طی ۲ ماه آتی، حساب ویژه باز کرده اند.

همچنین بخوانید:

ناودانی

نوشته های مرتبط

 • 26 اسفند 1399
 • 408 بازدید
پیش بینی بازار آهن آلات سال جدید

پیش بینی بازار آهن آلات سال جدید

رفتار اقتصادی ایران از عوامل مختلفی نشات می گیرد. تحریم، تورم، میزان نقدینگی، کرونا و غیره همگی بر رفتار حقیقی و روانی این کشور تاثیر می گذارد. قیمت سکه و طلا در سال جاری شیب افزایشی داشته و بازار ارز نیز همین روند را طی می‌کند. در سوی دیگر بازار، کالاهایی از لحاظ فشار ارز […]

 • 28 آبان 1399
 • 156 بازدید
وضعیت آهن قراضه در بازار جهانی و داخلی

وضعیت آهن قراضه در بازار جهانی و داخلی

وضعیت بازار  خرید و فروش  آهن قراضه در پاییز ۹۹ خرید و فروش آهن قراضه یکی از مهم‌ترین محصولات آهن آلات است که حجم بزرگی از معاملات را در بازار آزاد آهن به خود اختصاص داده است. همانطور که می‌دانید فولاد یکی از آلیاژهای پرکاربرد آهن می‌باشد و در صنعت فولاد استفاده از آهن قراضه، […]

 • 5 آبان 1399
 • 138 بازدید
وضعیت بورس آهن آلات چگونه است؟

وضعیت بورس آهن آلات چگونه است؟

بورس آهن آلات بورس آهن آلات با توجه به نوسانات ارزی غیرقابل پیش بینی بوده و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن تعیین کرد. پیش بینی قیمت آهن آلات یکی از سوالات پرطرفدار برای فعالان حوزه آهن آلات و ساختمان سازان می باشد. امروزه پارامترهای بسیار زیادی بر روی قیمت آهن کیلویی تاثیرگذار بوده […]

 • 24 شهریور 1399
 • 135 بازدید
صادرات میلگرد و شمش ممنوع شد!

صادرات میلگرد و شمش ممنوع شد!

کاهش قیمت مقاطع فولادی خبرها حاکی از این است که معاون وزارت صنعمت اذعان داشته که از هفته آینده صادرات میلگرد و شمش ممنوع می شود، مگر اینکه کف عرضه رعایت شود. همچنین افزود که قیمت میلگرد ، قیمت ورق و محصولات فولادی در کمتر از یک ماه به شدت کاهش خواهد یافت. وی عنوان کرد […]

 • 12 شهریور 1399
 • 339 بازدید
ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ قیمت میلگرد چطور ؟

ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ قیمت میلگرد چطور ؟

در سال جدید ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ این سوالی است که ذهن خیلی از ما را به خود درگیر کرده است . در این شرایطی که ما در آن قرار داریم پیش بینی کردن درست فیمت آهن آلات کار درستی نیست و نمیتوان هیچ گونه حدسی در این باره زد . نتیجه ی […]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات 0
سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید