وضعیت فولاد در سال ۹۸ وضعیت فولاد در سال ۹۸ چگونه خواهد شد؟ دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: امروز فولاد ایران جزو ارزان ترین فولادهای تولیدی جهان است و فقط چینی ها قادر به رقابت قیمتی با ما هستند؛ در صورتی که با مشکلات تحریمی و نقل و انتقال پول مواجه نشویم، سال ۹۸ […]

وضعیت فولاد در سال ۹۸

وضعیت فولاد در سال ۹۸ چگونه خواهد شد؟ دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: امروز فولاد ایران جزو ارزان ترین فولادهای تولیدی جهان است و فقط چینی ها قادر به رقابت قیمتی با ما هستند؛ در صورتی که با مشکلات تحریمی و نقل و انتقال پول مواجه نشویم، سال ۹۸ مزیت صادراتی خوبی در این بخش خواهیم داشت.

سید رسول خلیفه سلطانی به آمار ۱۰ ماهه تولید محصولات فولادی اشاره کرد و افزود: در این مدت تولید کل محصولات فولادی با هفت درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ به ۱۷ میلیون و ۵۷۲ هزار تن رسید.

به گفته وی، در مدت یاد شده تولید تیرآهن با افت هفت درصدی در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۶ به ۸۳۹ هزار تن، تولید میلگرد با رشد ۲۲ درصدی به ۶ میلیون و ۳۱۲ هزار تن، ورق گرم با رشد ۲ درصدی به ۶ میلیون و ۵۷۰ هزار تن، ورق سرد با رشد هفت درصدی به ۲ میلیون و ۸۸ هزار تن، ورق پوشش دار با افت هشت درصدی به یک میلیون و ۱۵۴ هزار تن و سایر محصولات فولادی با افت ۱۳ درصدی به ۶۰۹ هزار تن رسید.

خلیفه خاطرنشان کرد: تا پایان دی ماه ۹۷ تولید محصولات فولاد میانی رشد ۱۳ درصدی را تجربه کرد و به ۲۰ میلیون و ۶۷۹ هزار تن رسید که مشتمل بر رشد ۱۸ درصدی بیلت و بلوم و رشد ۶ درصدی اسلب است. همچنین تولید آهن اسفنجی در این مدت با رشد ۱۸ درصدی در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۶ به ۲۱ میلیون و ۹۶۴ هزار تن رسید.

وی تاکید کرد: این آمارها در مقایسه با متوسط جهانی رشد تولید فولاد که رقمی بین پنج تا ۶ درصد است، چشمگیر بوده و نشان دهنده توسعه این صنعت است.

این مقام صنفی یادآور شد: به دلیل شرایط رکود داخلی، کاهش ساخت و سازها و کاهش درآمدهای افراد، مصرف داخلی محصولات فولادی نیز کاهش یافته، اما در مقابل، کشورهای عراق، افغانستان و سوریه با رشد شرایط ساختمان سازی، نیازمند این محصولات هستند.

وی بیان کرد: نرخ ارز از آغاز پارسال تاکنون رشد سه برابری را تجربه کرده، بنابراین با ارزان شدن فولاد ایران صادرات آن توجیه پیدا کرده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ادامه داد: اکنون فولاد چهار تا پنج هزار تومانی در هر کیلو، با قیمت کنونی ارز کمتر از نیم دلار ارزش دارد، در حالی که در روزهای آغازین پارسال با قیمت حدود سه هزار تومانی و نرخ ارز سه هزار و ۷۰۰ تومانی، دو سوم دلار ارزش داشت.
وی یادآوری کرد: ظرفیت تولید فولاد کشور سالیانه ۲۵ میلیون تن و نهایت مصرف داخلی آن ۱۲ میلیون تن است، این یعنی ۱۳ میلیون تن ظرفیت صادراتی وجود دارد؛ بر این اساس در سال ۹۸ باید به گونه ای عمل کنیم که صادراتمان افزایش یابد.

این مقام صنفی پیش بینی کرد که سال آینده نیز این صنعت بتواند روند امسال تولید و صادرات خود را حفظ کند.

برای دانستن قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن با تهران آهن همراه باشید.

نوشته های مرتبط

  • 24 آذر 1398
  • 950 بازدید
بهترین نوع تیرآهن در بازار آهن

بهترین نوع تیرآهن در بازار آهن

بهترین نوع تیرآهن در بازار آهن چیست؟ بهترین نوع تیرآهن در بازار آهن توسط ذوب آهن اصفهان تولید می شود . در ابتدا توضیحی در مورد تیرآهن و مشخصات آن می آوریم و سپس در مورد تیراهن ذوب آهن اصفهان صحبت می کنیم . تیرآهن از جمله مهم ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت […]

  • 12 شهریور 1399
  • 486 بازدید
ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ قیمت میلگرد چطور ؟

ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ قیمت میلگرد چطور ؟

در سال جدید ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ این سوالی است که ذهن خیلی از ما را به خود درگیر کرده است . در این شرایطی که ما در آن قرار داریم پیش بینی کردن درست فیمت آهن آلات کار درستی نیست و نمیتوان هیچ گونه حدسی در این باره زد . نتیجه ی […]

  • 18 شهریور 1399
  • 395 بازدید
افزایش قیمت ورق آهن باز هم قربانی میگیرد!!

افزایش قیمت ورق آهن باز هم قربانی میگیرد!!

قیمت ورق آهن در بازار ایران در چند روز اخیر در بخش انواع ورق آهن، قیمت انواع ورق سیاه فولاد مبارکه، فولاد سبا، فولاد کاویان و اکسین با افزایش قیمت همراه بوده است. این افزایش قیمت در بازار میتواند به دلیل عدم عرضه ورق به بازار و همچنین بالا رفتن قیمت ارز باشد. به طور […]

  • 27 مرداد 1398
  • 130 بازدید
صادرات بی رویه سنگ آهن به ضرر صنعت فولاد کشور است

صادرات بی رویه سنگ آهن به ضرر صنعت فولاد کشور است

مدیرعامل یک شرکت فولادی بورسی با انتقاد از صادرات بی رویه سنگ آهن، کنسانتره و گندله گفت: اگر جلوی آن گرفته نشود،تبدیل به بحرانی طی یک تا دو سال آینده برای شرکت های فولادساز داخلی خواهد شد. مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه تولید فولاد خام در جهان در سال ۲۰۱۸ برابر با […]

  • 23 مرداد 1398
  • 119 بازدید
رکود بازار آهن علی رقم کاهش قیمت

رکود بازار آهن علی رقم کاهش قیمت

به گزارش افکارنیوز  حمیدرضا رستگارپور اظهار کرد: فولاد در هر کشوری کالای راهبردی است که میزان توسعه یافتگی هر کشوری بستگی به میزان مصرف فولاد آن دارد. اخبار اقتصادی- رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با بیان اینکه در سال‌های اخیر در تولید فولاد خودکفا شدیم و در چشم انداز ۱۴۰۴ تولید باید به ۵۵ میلیون […]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات 0
سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید