قیمت آهن کیلویی بهتره یا شاخه ای ؟

در شرایط اقتصادی ایران یکی از عوامل تاثیر گذار بر روند و توسعه صنعت ساختمان سازی و پل سازی ، افزایش و کاهش قیمت انواع آهن آلات نظیر قیمت تیر آهن ، قیمت میلگرد و … است نمودار قیمت کیلویی آهن به طور روزانه در حال تغییر است با توجه به این شرایط به نظر شما قیمت آهن کیلویی به صرفه است یا شاخه ای ؟؟

با توجه به درجه کیفیت محصولات آهن آلات، میزان خرید و فروش در بازار بورس ، تقاضا و خریدار واقعی و همچنین سیاست های دولت برای تولید شمش آهن باعث عدم ثبات در قیمت خرید و قروش آهن شده است.

در بازار آهن وقتی اسم آهن را می آورند مقصود تمام محصولاتی است که از آهن ساخته شده است. قیمت آهن کیلویی بهتره یا شاخه ای قبل از توضیح در این مورد به این محصولات آهنی اشاره میکنیم :

  • قوطی و پروفیل
  • انواع تیر آهن و هاش
  • انواع ورق
  • انواع میلگرد
  • انواع لوله
  • ناودانی
  • نبشی
  • تسمه و سپری
  • قوطی پروفیل صنعتی
  • و …

این محصولات در صنایع مختلف به ویژه در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارند.


حتما بخوانید: قیمت تیرآهن از کارخانجات مختلف

همانطور که می دانید آهن به صورت وزنی فروخته می شود می شود.

شاید الان که این جمله را گفتیم بگویید که جاهایی را سراغ دارید که این محصولات را به صورت شاخه ای می فروشند این موضوع کاملا درست است اما خرید کیلویی آهن مناسب تر و ارزان تر از خرید شاخه ای آن می باشد.

سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید این است که برای خرید آهن کیلویی ، خرید از کارخانه بهتر است یا خرید از نماینده رسمی کارخانه ؟

به دلیل نوسانات قیمت در بازار تهران حتما قبل از خرید و سفارش از همکاران ما در تهران آهن مشاوره و راهنمایی بگیرید، همچنین میتوانید با کلیک بر روی قیمت انواع آهن آلات از آخرین قیمت روز آهن اطلاع پیدا کنید.

در این مقاله قصد داریم به تمامی این پرسش ها پاسخ دهیم.

خرید از کارخانه یا نماینده رسمی کارخانه ! مساله این است

قبل پاسخ به این سوال باید نیاز خود را مشخص کنید اگر نیاز شما فقط در حد ساخت یک پل برای درب ورودی منزلتان یا در حد ساخت یک آلاچیق کوچک در حیاط منزلتان می باشد این نیاز را می توانید از خرده فروش تهیه کنید و در بعضی مواقع هم خود آهنگرتان این مقدار آهن را همراه خود می آورد.

اگر نیازتان بیشتر از این مقدار است باید از نمایندگان رسمی کارخانه یا کارخانه تهیه کنید.

شاید با خود فکر کنید که خرید آهن از کارخانه ها به دلیل خریدی مستقیم  ارزان تر باشد، اما حقیقت برعکس این موضوع می باشد احتمالا از شنیدن این موضوع تعجب کرده باشید اما برای گفته خود دلیل داریم.

اولین دلیل این است که کارخانه زیر ۲ تن آهن نمی فروشد و الباقی وزن را که به طور مثال نیم تن می باشد را یا به شما نمیدهند و یا اگر هم بدهند با قیمت بالاتری میفروشند و این اصلا برای خریدار به صرفه در نمیاید .

دلیل بعدی این است که کارخانه ها به نمایندگان رسمی خود به قیمت پایین تری می فروشند ولی به شخص با قیمت بالاتری می فروشند.

همچنین آهن آلات در کارخانه ها به صورت پک های یک تنی یا دو تنی بسته بندی می شوند و می فروشند در نتیجه مقدار معینی است و اگر کمتر از آن بخواهید به هیچ عنوان بسته بندی خود را ناقص نمی کنند و یا با قیمت بالاتری میتوانید خریداری کنید .

اغلب اوقات به این صورت است که شما برای کار خود نیاز به آهن آلات مختلف دارید و هر کارخانه تولید کننده نوع خاصی از آهن می باشند و منطقی نیست که به همه این کارخانه ها مراجعه کنید.

اما نمایندگان رسمی فروش آهن مانند تهران آهن با کارخانه ها قرار داد می بندند و بار خود را به صورت عمده از آن ها دریافت می کنند که این کار هزینه کمتری هم در قیمت تمام شده و هم در هزینه حمل و نقل برای آن ها دارد.

این موضوع باعث می شود تا این نمایندگان رسمی ، آهن را با قیمت مناسب تر در اختیار افراد قرار دهند.

نماینده رسمی کارخانه معتبر و قابل اعتماد

قیمت آهن کیلویی در شرکت تهران آهن

این موضوع برای ما مشخص شد که نماینده رسمی کارخانه فروش آهن ، آهن را با قیمت مناسب تر به ما می دهند.

اکنون باید بهترین نماینده را پیدا کنیم، در بین این نمایندگان هم گاهی با این موضوع رو به رو می شوید که بعضی از آن ها به طور قابل ملاحظه ای قیمت را کمتر از قیمت بازار حساب می کنند.

اما این ارزانی بی دلیل نیست، ممکن است با شما کمتر حساب کنند اما بعد وزن کردن کامیون بار در باسکول و صدور بارنامه مقداری از بار را کم می کنند تا آن مقدار ارزانی را جبران کنند.

اما نمایندگان رسمی کارخانه معتبر مانند تهران آهن برای این که حسن نیت خود را به مشتریان خود ثابت کند کامیون را یکبار در مبدا و یکبار در مقصد بر روی باسکول وزن می کند و دو بارنامه برای مشتری صادر می کند که بارنامه ی آخر در حضور مشتری هم می باشد .

امیدوارم که این مطلب شما را برای خرید آهن راهنمایی کرده باشد و از شما برای وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید کمال تشکر را داریم.

تهران آهن با شعار همیشگی ( خریدی امن ، آسان و ارزان ) آماده خدمت رسانی به شماست . برای تماس با ما اینجا کلیک کنید .