آبکاری

برای اینکه قطعه تولیدی شما عملکرد درستی در طولانی مدت داشته باشد باید در برابر مشکلاتی همچون فرسایش و خوردگی مقاومت کند، در چنین شرایطی است که صحبت از فرآیندهای مختلفی همچون آبکاری به میان می آید. آبکاری یکی از فرآیندهای مهم صنعتی محسوب می شود و استفاده از آن مزایای بی شماری برای تولیدکنندگان خواهد داشت.

اکسیداسیون، سایش و فرسایش فلزات یکی از بحث های مهمی است که در دنیای صنعت باید مورد توجه قرار گیرد. زمانی که قطعه ای را تولید می کنید کارکرد و عملکرد آن در طولانی مدت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

آبکاری چیست و چه می کند؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که وسیله ای فلزی خریداری کنید از فرسودگی یا فرسایش آن گله مند باشید، زمانی که فلزات در معرض رطوبت قرار می گیرند یا در تماس با سایر مواد قرار داده می شوند مشکلات متعددی برایشان ایجاد می شود که از جمله آن ها می توان به اکسیداسیون، سایش و حتی فرسایش اشاره کرد.

تولیدکنندگان برای پیشگیری از چنین مشکلاتی از فرآیندی به نام آبکاری استفاده می کنند که در آبکاری لایه ای از فلزات و حتی غیر فلزات بر روی فلز قرار می گیرد تا استحکام آن را دو چندان کند.

البته باید به خاطر داشته باشید که فلز تنها بستری نیست که فرآیند آبکاری بر روی آن انجام می شود، حتی غیر فلزات نیز تحت تاثیر این فرآیند قرار می گیرند و مقاومت شان در برابر شرایط مختلف بیشتر می شود.

فرآیند آبکاری شیوه جدید و نوینی نیست. افراد در سالیان دور از این فرآیند به خوبی بهره می بردند، این روزها با پیشرفت علم و فناوری استفاده از آبکاری در میان صنایع مختلف همچون خودروسازی، تولید قطعات الکترونیکی، صنایع مخابرات و صنایع ساخت درب و پنجره محبوب تر شده است.

ممنون از رأی دهی شما کاربر عزیز

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • درباره ما واتساپ تماس با ما تلگرام اینستاگرام
    0
    سوالتان را از ما بپرسید
    با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید