ایا قیمت آهن کاهش می یابد ؟ قیمت میلگرد چطور ؟

دسته بندی : مجله تهران آهن

در سال جدید ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ این سوالی است که ذهن خیلی از ما را به خود درگیر کرده است .
در این شرایطی که ما در آن قرار داریم پیش بینی کردن درست قیمت آهن آلات کار درستی نیست و نمیتوان هیچ گونه حدسی در این باره زد .
از سوی دیگر قیمت جهانی شمش و بیلت در حال افزایش است پس در نتیجه قیمت محصولات صادراتی ایران نیز افزایش خواهد یافت.

آیا قیمت آهن کاهش می یابد ؟

در سال جدید ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ این سوالی است که ذهن خیلی از ما را به خود درگیر کرده است . در این شرایطی که ما در آن قرار داریم پیش بینی کردن درست قیمت آهن آلات کار درستی نیست و نمیتوان هیچ گونه حدسی در این باره زد . نتیجه ی برجام که آیا به تعهدات خود عمل میکنند یا نه ، انتخاباتی که در کشور خودمان در راه است ، تورم و گرانی هایی که تا این مدت گریبان گیر ما بوده ، افزایش ارز و ..هیچ کدام کاملا مشخص نیست که در آینده وضعیت قیمت آهن چگونه خواهد بود .

تغییرات قیمت آهن و قیمت میلگرد

ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟ در این مدت به دلیل افزایش نرخ ارز قیمت آهن و میلگرد روند افزایشی داشته و بسیاری از فعالان در عرصه ساختمان سازی را دچار نگرانی کرده است. به صورت کلی در اکثر روزهای اخیر روند بازار سرمایه نزولی بوده است. صنایع فولاد نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. همچنین اخبار ضد و نقیضی مبنی بر اینکه صنایع فولاد از بورس خارج میشود بسیار بر بازار تنش و التهاب وارد کرد.

از سوی دیگر قیمت جهانی شمش و بیلت در حال افزایش است پس در نتیجه قیمت محصولات صادراتی ایران نیز افزایش خواهد یافت. دوم اینکه چین خواستار واردات فولاد در حجم بالا است که این موضوع نیز میتواند باعث افزایش قیمت شود. با این صحبت هایی که گفته شد چه زمانی میتوان پرسید ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟؟؟

حتما مشاهده کنید : قیمت هاش امروز در سایت تهران آهن

آیا قیمت آهن کاهش میابد ؟

آیا قیمت میلگرد کاهش می‌یابد؟

در ۶ ماهه دوم سال ۲۰۲۰ یکی از معدود کشورهایی که رشد اقتصادی مثبت داشته اند چین بوده است. بعد از بیماری کرونا تمامی کشورها از نظر اقتصادی آسیب دیدند ولی چین به سرعت در حال بازگشت به نقطه اوج خود است. با این تفاسیر میتوان گفت ایا قیمت اهن کاهش میابد ؟

امرزوه چین که یکی از بزرگترین صادر کننده های فولاد در جهان به حساب می آمد تبدیل به یکی از بزرگترین وارد کنندگان فولاد شده است. در حال حاظر شرکت های بزرگ منتظر عقد قرارداد با چین برای صادرات فولاد می باشند. این روند صادرات بازار فولاد به خصوص قیمت روز میلگرد را نیز همانند بازار طلا با افزایش قیمت آهن آلات مواجه خواهد کرد.

آیا قیمت آهن در ماه محرم کاهش میابد ؟

هر سال در ماه محرم فعالیت های ساختمان سازی بسیار کاهش می یابد که به دنبال آن قیمت آهن نیز روند کاهشی پیدا میکند. امسال علاوه بر ماه محرم، بیماری کرونا نیز همانطور که بر بسیاری از کسب و کارها همچون ساخت و ساز تاثیر منفی گذاشته است. با آمدن ماه محرم فعالیت های خرید و فروش آهن آلات محدودتر از هرسال دیگری بوده است و موجب شده تا قیمت آهن با کاهش قیمت رو به رو بوده. تنها در این شرایط در ماه محرم بود که کاهش قیمت آهن داشتیم به نظر شما ایا قیمت اهن کاهش میابد و این کاهش قیمت برای ماه های دیگر سال هم ثبات پیدا خواهد کرد ؟

رییس اتحاده آهن فروشان در این رابطه اظهار داشتند که به دلیل کاهش فعالیت ساختمان سازی قیمت معاملات در حوزه آهن کاهش می یابد. از این رو قیمت اکثر ملک و خانه ها روند کاهش داشته است. بر اساس اظهارات ایشان قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان ۱۰ تا ۳۳۰ هزارتومان کاهش قیمت، قوطی پروفیل ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومن کاهش قیمت داشته است.

رأی بدهید

مقالات مرتبط

تیر لانه زنبوری

تیر های لانه زنبوری

راهنمای مطالعهتیر های لانه زنبوری چیست ؟یکی از انواع تیر های فولادی بهینه و سبک که بوسیله […]

قوطی و پروفیل سپری

قوطی و پروفیل سپری | انواع پروفیل سپری آهنی

همان طور که گفته شد این مقطع که دارای شکل ظاهری T می باشد مثل سایر محصولات همچون قوطی پروفیل، نبشی و ناودانی به دو صورت فابریک و پرسی ساخته می شود ولی بعضی اوقات در صورتی که تولیدات فابریک و پرسی در بازار یافت نشوند، روال رایجی برای ساخت بعضی از سپری ها وجود دارد به این شکل که تیرآهن از قسمت وسط وب ( web ) به صورت طولی برش داده می شود و از آن سپری تولید می شود. به عنوان نمونه برای تولید سپری سایز ۱۰۰ تیرآهن ۲۰۰ را برش داده و دو سپری از آن بدست می آورند.

کانال تلگرام قیمت آهن آلات

کانال تلگرام قیمت آهن آلات شرکت تهران آهن

راهنمای مطالعهکانال تلگرام قیمت آهن تهران آهنکانال تلگرام قیمت آهن تهران آهن برای اطلاع از بروزترین قیمت […]

انواع اتصالات جوشی

انواع اتصالات جوشی | حالت های جوشکاری + کاربرد آن ها

راهنمای مطالعهاتصال لب به لباتصال روی هماتصال سپریاتصال گوشه گونیااتصال پیشانیانواع اتصالات جوشیجوش شیاریجوش گوشهجوش کام و […]

بتن با آرماتور و بدون آرماتور

بتن با آرماتور و بدون آرماتور

راهنمای مطالعهمشخصات آرماتور های قابل تعبیه در داخل بتنجنس بتن مسلح همان بتن غیر مسلح خواهد بود […]

اتصال تیر به ستون با نبشی

اتصال تیر به ستون با نبشی + اتصال ساده به وسیله نبشی جان

راهنمای مطالعهاتصال تیر به ستون با نبشی نشیمن تقویت شدهمشخصات فنی ورق نشیمناتصال ساده به وسیله نبشی […]

محصولات

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *