تاریخچه تولید پروفیل : مقاطع توخالی به علت خواص فوق العاده ای که دارند ، از زمان های قدیم مورد شناخت بوده اند. برای مثال پل قوسی که در اسکاتلند ساخته شد (در سال ۱۸۹۰ با طول ۵۲۱ متر) ، این پل به علت این که آن زمان شیوه و روش دیگری برای تولید مقاطع […]

تاریخچه تولید پروفیل

تاریخچه تولید پروفیل : مقاطع توخالی به علت خواص فوق العاده ای که دارند ، از زمان های قدیم مورد شناخت بوده اند.

برای مثال پل قوسی که در اسکاتلند ساخته شد (در سال ۱۸۹۰ با طول ۵۲۱ متر) ، این پل به علت این که آن زمان شیوه و روش دیگری برای تولید مقاطع HSS در دسترس نبود ، با استفاده از ورق های رول مانند که به هم پرچ شده بودند ساخته شده است.

در همان قرن اولین تولید کارخانه ای مقاطع توخالی که به صورت دایره ای بود توسط برادران مانسمن (Mannesmann) پیشرفت داده شد که رول های ورق را به صورت اوریب سوراخ کرده و امکان ساخت مقاطع را ممکن ساخت .

این پروسه تکامل و پیشرفت داده شد توسط پیگر (pilger).

چند سال بعد ساخت مقاطع توخالی با ضخامت کمتر و بدون درز جوش انجام گرفت.

برای مشاهده قیمت پروفیل کلیک کنید .

پروفیل های سبک چگونه تولید می شوند؟

تولید پروفیل های نور و همچنین روش های مشخصات عمومی ، به دو روش مستقیم و غیرمستقیم انجام می شود. در روش مستقیم ، ابتدا ورق با عبور ورق از داخل قالب تشکیل می شود و سپس انتهای ورق توسط سیستم با فرکانس قابل تنظیم جوش داده می شود و با انتقال ورق های جوش داده شده به قسمت اندازه پروفیل مورد نظر ، خود را بدست می آورند شکل خاص مورد نظر پس از بستن پروفیل های تولید این محصولات فولادی ، کارتی برای تأیید کنترل کیفیت و مشخصات نصب می شود. این روش از انحنای سطح و دقت ابعادی بالاتری برخوردار است و در مقایسه با سایر روش ها از کیفیت بالاتری برخوردار است. در روش غیر مستقیم ، لبه ، مرکز و مرکز ورق با روش های شکل دهی به لوله تبدیل می شود. سپس لوله به شکل مورد نیاز تبدیل می شود ، با تغییر ماتریس می توان پروفیل مورد نیاز (اندازه) را بدست آورد. دقت کناره ها و انحنای سطح این روش در مقایسه با روش مستقیم بسیار کمتر است.

آماده سازی مواد اولیه برای تولید پروفیل سبک

مراحل تهیه صفحه ایجاد حساب را به طور خلاصه مرور می کنیم.

مواد اولیه برای تولید این نوع  قوطی و پروفیل ها و سایر پروفیل های تولید موجود در بازار مورد نیاز است. در گذشته به دلیل کمبود امکانات کافی ، کشورهایی مانند ژاپن مواد اولیه تهیه می کردند. اما اکنون ، با وجود کارخانه فولاد در مبارکه ، نیازی به تأمین کلیه مواد اولیه از کشورهای اروپایی نداریم. بلکه تأمین کننده اصلی مواد اولیه کارخانه فولاد مبارکه است و فقط بعضی اوقات برخی از مواد اولیه جزئی از طریق سایر کشورها تأمین می شود.

همانطور که می دانید ، ماده اولیه مورد نیاز ورق استیل است. ورق مورد استفاده برای تولید پروفیل باید دارای خصوصیات خاصی باشد. قبل از ایجاد حساب ، این ویژگی ها در نظر گرفته می شود تا مشکلی برای هیچ یک از طرفین ، چه فروشنده و چه خریدار ایجاد نشود!

ورق هایی که به کارخانه ها ارسال می شود با استفاده از دستگاه برش برش داده می شود. توجه داشته باشید که دستگاههای مورد استفاده برای برش ورقها بصورت نیمه خودکار و کاملاً خودکار در دسترس هستند. ورق ها با قرار دادن بالای ورق ها در زیر غلتک ها ، روی سیم پیچ قرار می گیرند ، ورق ها کاملا صاف و صاف می شوند. در مرحله بعدی این صفحات با تغذیه غلتک به دو شافت اصلی منتقل می شوند و پس از آن برش انجام می شود. اکنون ورق ها برش خورده و به خط تولید منتقل می شوند.

تفاوت در تولید پروفیل های سبک و سنگین چیست؟

پروفیل های سبک و سنگین از جنبه های مختلف تفاوت قابل توجهی دارند. 

مواد ورق: پروفیل سبک از ورق فلز روغنی مانند گالوانیزه به روش نورد سرد ساخته شده است ، در حالی که در پروفیل های سنگین از ورق سیاه به روش نورد گرم استفاده می شود.
اندازه: ضخامت نور کمتر از ۱٫۵ میلی متر است ، در حالی که وزن بیش از آن است.
خواص مکانیکی: نوع سنگین دارای قابلیت جوشکاری استثنایی ، سختی سطح ، مقاومت خمشی و پیچشی کم و مقاومت فشاری بالا است و با ویژگی های نوع سبک مانند کیفیت سطح بالا ، پوشش و شکل پذیری خوب بیشتر دیده می شود.
کاربرد: با توجه به اینکه نام های دیگر پروفیل های سبک ، همانطور که گفته شد ، مبلمان و پروفیل های سنگین به عنوان پروفیل های صنعتی و ساختمانی شناخته می شوند و با توجه به خصوصیات و تولید آنها ، می توان گفت که دسته های سبک برای مبلمان ، دوچرخه ، اتومبیل و سایر صنایع. دسته های مناسب و سنگین تر برای شاسی اتومبیل ، ستون های ساختمانی و دستگاه های صنعتی بهتر است.
قیمت: مقدار پروفیل ها برای هر دو نوع سبک و سنگین به دو پارامتر اندازه و وزن واحد بستگی دارد ، بنابراین هرچه ضخامت کوچکتر و طول بیشتر باشد ، قیمت بیشتر و وزن بیشتری افزایش می یابد ، بنابراین می توانید مقایسه روشنی از نظر قیمت این دو محصول وجود نداشته باشد.

کاربرد های پروفیل

پروفیل ها در صنایع مختلف کاربردهای مختلفی دارند. از جمله کاربردهای پروفیل می توان در صنعت خودرو سازی ، در ساخت پایه برای میز و صندلی در نظر گرفت. از این نوع پروفیل برای پوشاندن سقف سوله ها استفاده می شود. از پروفیل های گوشه ای می توان برای درب های بزرگ آهنی نیز استفاده کرد. علاوه بر این ، جلد مغازه ها با کمک پروفیل ناودانی ساخته می شود.

نوشته های مرتبط

  • 19 آذر 1397
  • 232 بازدید
آهن و اهمیت اقتصادی

آهن و اهمیت اقتصادی

آهن و اهمیت اقتصادی آن آهن و اهمیت اقتصادی : فلزات به علت استحکام درونی و دوام دسته مهمی از مصالح ساختمان را تشکیل می دهند . مهمترین فلزی که در ساختمان مصرف می شوند عبارتند از چدن ، آهن معمولی ، میله گرد نیمه خشکه ، فولاد ساختمانی ، آلومینیوم ، استیل ، لوله […]

  • 21 فروردین 1400
  • 563 بازدید
نحوه اجرای سقف شیروانی 

نحوه اجرای سقف شیروانی 

نحوه اجرای سقف شیروانی انواع مختلفی داشته و با زوایای متنوعی طراحی می شود. سقف شیروانی از جمله موارد مورد نیاز برای منازل شمال کشور است. اغلب خانه های موجود در نواحی شمالی کشور از این سقف استفاده می کنند. برخی از سقف های شیروانی به صورت ساده پیاده سازی شده و شیب آن ها […]

  • 24 فروردین 1400
  • 511 بازدید
ارزان ترین قیمت میلگرد + نکات مهم هنگام خرید میلگرد ارزان

ارزان ترین قیمت میلگرد + نکات مهم هنگام خرید میلگرد ارزان

میلگرد یکی از مصالح مهم و مورد نیاز در ساخت ساختمان است. از همین جهت بسیاری از افراد سازنده پیش از خرید آن ابتدا به قیمت آن توجه می کنند. ارزان ترین قیمت میلگرد بر اساس مواد سازنده، کارخانه و غیره تعیین می شود. میلگرد در دو نوع آجدار و ساده در بازار موجود است. […]

  • 22 خرداد 1397
  • 546 بازدید
میلگرد گذاری

میلگرد گذاری

میلگرد گذاری اجزای سازه های بتنی میلگرد گذاری شامل نقشه های اجرایی میلگرد و جاگذاری و بستن آرماتور ها است که هرکدام را به صورت مجزا توضیح می دهیم. نقشه های اجرایی میلگرد نقشه های اجرایی منضم به قرار داد ، باید شامل جزئیات آرماتور بندی سازه ها ، نظیر قطر ، طول ، شکل […]

  • 10 مهر 1397
  • 265 بازدید
فرآورده های دانه رس ساختمانی

فرآورده های دانه رس ساختمانی

فرآورده های دانه رس ساختمانی منبسط شده امروزه از فرآورده های دانه رس ساختمانی دانه های رس منبسط شده جهت ساخت محصولات متنوعی نظیر : بلوک ها بتن ملات ها مخلوط های قیری و نظایر آن استفاده میکنند. بلوک ها فرآورده های دانه رس ساختمانی : بلوک های تهیه شده از این دانه ها، نوعی […]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات 0
سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید