تاریخچه تولید پروفیل

تاریخچه تولید پروفیل

تاریخچه تولید پروفیل طی سال های متوالی

تاریخچه تولید پروفیل : مقاطع توخالی به علت خواص فوق العاده ای که دارند ، از زمان های قدیم مورد شناخت بوده اند.

برای مثال پل قوسی که در اسکاتلند ساخته شد (در سال ۱۸۹۰ با طول ۵۲۱ متر) ، این پل به علت این که آن زمان شیوه و روش دیگری برای تولید مقاطع HSS در دسترس نبود ، با استفاده از ورق های رول مانند که به هم پرچ شده بودند ساخته شده است.

در همان قرن اولین تولید کارخانه ای مقاطع توخالی که به صورت دایره ای بود توسط برادران مانسمن (Mannesmann) پیشرفت داده شد که رول های ورق را به صورت اوریب سوراخ کرده و امکان ساخت مقاطع را ممکن ساخت .

این پروسه تکامل و پیشرفت داده شد توسط پیگر (pilger).

چند سال بعد ساخت مقاطع توخالی با ضخامت کمتر و بدون درز جوش انجام گرفت.

در اوایل قرن قبل ، یک مرد انگلیسی به اسم whitehouse جوش مقاطع توخالی را پیشرفت داد.

اگر چه تولید مقاطع توخالی دایره ای بیشتر مورد استفاده قرار گرفت ، بعد از پیشرفتی که در جوش یکپارچه این مقاطع توسط یک مرد آمریکایی به نام فرتز (Fretz) اختراع شد.

بعد از جنگ جهانی دوم صنعت جوشکاری جهش و پیشرفت چشمگیری کرد.

ورق تولید کننده ی این مقاطع به آسانی و بدون درز جوش به هم جوش خورد تا مقطع تو خالی ساخته شود.

برش نهایی مورد نیاز مقاطع توخالی دایره ای و مستطیلی به طور قابل ملاحظه ای توسعه یافت توسط دستگاهی که مولر (Müller) اختراع کرد .

یکی از راه های حل کردن مشکل اتصال این مقاطع استفاده از بست پیش ساخته است که در سال ۱۹۳۷ توسط Mengeringhausen ساخته شد.

این بست ساخت سازه های فضایی بزرگ را امکان پذیر کرد .

در سال ۱۹۵۲ مقاطع توخالی مستطیلی توسط دو فرد Stewart , Lloyds ساخته و توسعه داده شد. این نوع مقاطع همانند مقاطع دایره ای تولید و بریده می شود و فقط در انتها با رول های مختلف شکل گیری می شود.

در دهه ۵۰ تمامی مشکلات تولید , جوش و قطع این مقاطع حل شد و تنها مشکل باقی مانده, اتصالات بدون استیفنر این نوع مقاطع بودند.

اولین طراحی های مقدماتی برای اتصالات خرپایی مقاطع توخالی دایره ای توسط Jamm در سال ۱۹۵۵ صورت گرفت و تا به امروز در حال تحقیق و گسترش می باشد.

تحقیقات صورت گرفته برای طراحی مقاطع توخالی مستطیلی از سال ۱۹۶۰ در اروپا با استفاده از بسیاری از آزمایش ها, تئوری ها و اختراع ها انجام گرفت که اکثراً اسپانسر آنCIDET می باشد.

علاوه بر این در ۲۵ سال گذشته, تحقیقات زیادی در رفتار خستگی و جنبه های دیگر مانند پر کردن آن ها با بتن ، مقاومت در مقابل آتش سوزی ، بار باد و مقاومت در مقابل خوردگی انجام شد.

برای مشاهده قیمت پروفیل کلیک کنید .

تاریخچه-تولید-پروفیل

تاریخچه تولید پروفیل

تاریخچه تولید پروفیل در دنیا

سوالتان را از ما بپرسید
با کارشناسان فروش تهران آهن در واتس اپ به صورت شبانه روزی در تماس باشید